Skocz do zawartości

Żarówki. Co polecacie z najnowszych możliwości E39 528i


HardyDemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, ostatnio na trasie przepaliła mi się żarówka H7 od świateł mijania. Na stacji zostały jedynie żarówki ala ksenon i choć byłem przeciwny takiemu rozwiązaniu zakpiłem je.

Efekt- oczywiście beznadziejne światło w nocy szczególnie podczas deszczu... Kosztowały ok 30zł... Muszę je bezwzględnie wymienić.

Jednak fakt jest taki, że auto wygląda młodziej na jasnych żarówkach. Moja E39 jest z roku 97' więc nie jest wyposażona w lampy ksenonowe.

Podejrzewam, ze temat był wałkowany wiele razy jednak ciągle powstaje coś nowego dlatego pytam Was czy ktoś ma w swoim bagażu doświadczeń coś co jest godne polecenia. Podstawą jest bezpieczeństwo wygląd zaś sprawą drugorzędną. Lamp wymieniać nie będę ze względów ekonomicznych.

Jeśli ktoś mógłby mi polecić coś z żaróweki jasnych kesnonowych które "dają radę" bądź standardowe żarówki która są wg Was świetne i warto w nie zainwestować to proszę o polecenie ich. Co sądzicie o żarówkach LED i przetwornicach? itp itd.

Proszę o porady.

pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 tungsram 90+ używam od kilkunastu miesięcy.

 

Miałem osram philips i narva. Wszystkie nowe i zrobiłem w nocy zdjęcie na statywie i tungsram wyszedł najlepiej jeśli chodzi o długość światła oraz doswietlenie pobocza.

 

Niestety raz na jakiś czas walą kierowcy długimi... Policjanta się pytałem czy można na, nich jeździć i powiedział że tak. Lampy ustawione na stacji ale i tak mrugaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drogowych mam jakieś narvy. Kupiłem dwie bo mi się jedna spaliła 4 lata temu. Nie testowałem różne marki jak w przypadku mijania.

 

Doszedłem do wniosku że testy "na oko" są nic nie warte. Wszystko zależy od dnia wilgoci na drodze, powietrzu itd. Najlepiej statyw aparat i ten sam dzień pomiaru

 

Może zrobię test różnych (max 3 firm) żarówek do świateł drogowych i dodam fotki . Więcej nie chce bo trochę kosztują pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H7 tungsram 90+ używam od kilkunastu miesięcy.

 

Miałem osram philips i narva. Wszystkie nowe i zrobiłem w nocy zdjęcie na statywie i tungsram wyszedł najlepiej jeśli chodzi o długość światła oraz doswietlenie pobocza.

 

Niestety raz na jakiś czas walą kierowcy długimi... Policjanta się pytałem czy można na, nich jeździć i powiedział że tak. Lampy ustawione na stacji ale i tak mrugaja

Witam, a jak te żarówki Tungsram sprawdzają się gdy jest mokro? Bo tutaj u mnie jest największy problem. Ostatnio jadąc w deszczu stwierdziłem, że muszę jechać przy osi drogi bo pieszego i tak z odpowiedniej odległości nie udało by mi się zobaczyć.

Dzwoniłem do zaprzyjaźnionego sklepu w sprawie żarówek tungsram to stwierdzili, że już ich nie mają bo były badziewiem i nie schodziły...

Ale jeśli kogo powiesz, że w deszczy też było ok to chyba właśnie je kupie.

pozdrawiam

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to polecam odbłyśniki w dobrym stanie bo jak są wypalone to można sobie tam nawet i elektrownię atomową włożyć a i tak będzie w nocy widać, jakby człowiek był pryszczaty na jedno oko...

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega, wyżej pisze. Plus dobre szkła lampy.

 

Na mokro też jest lepiej. Ale to tylko h7... Xsenon bije je na głowę. Porównując do zwykłej narvy jest lepiej ale nie licz na super zmianę bo jej na mokrym nie będzie. Na suchym jest mega różnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprawa nabrała zainteresowania w momencie kiedy kupiłem te badziewne białe żarówki z Bricomarche. Na standardowych widać było ok i nigdy nie narzekałem. Teraz po prostu skoro i tak będę wyrzucać te białe (a szkoda bo wyglądają na prawdę fajnie i młodziej się auto prezentuje) to bezpieczeństwo jest podstawą. Moje może średnio bo widzieć drogę widziałem ale człowieka na poboczu jeszcze jak jedzie auto z przeciwka to bym zobaczył chyba jeśli piorun by w niego uderzył...

Dzięki za porady pozdrawiam.

Nie ważne gdzie ważne czym:) BMW- Będziesz Musiał Wyprzedzać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.