Skocz do zawartości

F31 320D - Problem z RPA i systemem hamulcowym


bondowski

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Potrzebuję porady w rozwiązaniu następującego problemu - raz na jakiś czas (raczej w chłodne dni tak mi się przynajmniej zdaje) po przejechaniu jakiegoś odcinka drogi jakieś 5 - 10 minut nagle pojawiają się 3 komunikaty brzmiące nieciekawie:

- System hamulcowy - stań ostrożnie skontaktuj się z BMW.

- Awaria wskaźnika uszkodz. opony (RPA)

- Stabilizacja toru jazdy. Jedź wolno

Po paru minutach błąd "- System hamulcowy - stań ostrożnie skontaktuj się z BMW." znika i pozostają tylko dwa czyli

- Awaria wskaźnika uszkodz. opony (RPA)

- Stabilizacja toru jazdy. Jedź wolno.

Jeśli dojadę do miejsca docelowego i wyłączę silnik, odczekam parę minut i ponownie uruchomię silnik to w/w komunikatów nie będzie. I tak do następnego razu czyli np. za dwa dni.

Gdzieś na forum wyczytałem że trzeba sprawdzić ciśnienie w oponach więc to zrobiłem jednak dużych różnic w ciśnieniu nie było a problem nie zniknął.

Czy mógłbym prosić o poradę z którym elementem może być problem?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomogę ,przed zimą zmieniałem koła letnie na zimowe i po dwóch dniach wyskoczył mi sygnał uszkodzenia opony okazało się ze wystarczyło wejść w menu auta potem info o aucie i tam z menu trzeba było wybrać cisnienie w oponach pokazywało się auto z 4 kołami nacisnalem zatwierdź ciśnienie trwało to kilka sekund aż auto zaktualizowano obecne ciśnienie i po kłopocie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Może byc problem z wtyczka przy skrzyni biegów od czujnika przełożenia. U mnie takie cos się w X drive pokazało i po przeczyszczeniu jak ręką odjał. Sprawddź też bezpieczniki od kontroli trakcji/4x4 - chyba pierwsza pozycja na ściądze z rozpiską bezpieczników. Moze być niekontakt bo to co piszesz to jest podpiete do jednego modułu ( a nie ,że wszystko padło) . Poza tym jak piszesz jest ok i za pare dni wystepuje ponownie wiec sprawdź powyższe. U mnie pomogło.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.