Skocz do zawartości

BMW e46 323i Problem ze zbiorniczkiem wyrównawczym


Molpyd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś odkryłem wyciek ze zbiorniczka wyrównawczego. Dziwi mnie to gdyż wymieniałem go zaledwie kilka miesięcy temu. Wyciek pojawił się na uszczelce pod zbiorniczkiem gdzie wchodzi on na tą plastikową cześć podstawę (tutaj daję zdjęcie zbiorniczka http://static.nanodatex.com/media/fe85fcc6175111b5e127ab5af8ac14a0.jpg - dokładnie chodzi o tą większą dziurę z której powoli wykapuje płyn). Jak myślicie w czym może być problem? Może jest zbyt duże ciśnienie w układzie i ucieka przez tą uszczelkę? Zbiorniczek to zamiennik no ale wydaje mi się że po kilku miesiącach nie powinno nic się z nim dziać. Może to po prostu w jakiś sposób uszczelinić? Jutro będę zlewał płyn chłodniczy i przyjrzę się temu uważniej bo nie daje mi to spokoju. Może ktoś z was miał podobne problemy z układem chłodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po wymianie tego oringa przestało ci kapać? Normalnie go wcisnales w ten zbiorniczek? Zastanawiam się jeszcze czym bo to tymczasowo uszczelnić? Zanim kupie ten oringi żeby można było jeździć do tego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczym nie uszczelnisz. Oringi kup po dwie szt bo jak okaże się korek to znowu ci wysadzi. Albo kupiłeś tani zamiennik a one tak mają.

 

Układ może Ci się zapowietrza przez ten wyciek a to szybka droga do problemów z głowica. Ja bym nie jeździł wcale póki nie zrobisz wycieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Wyjąłem ten cholerny zbiornik, wyciągnąłem go z tego stelaża i muszę stwierdzić że nie ma tam żadnych oringow tudzież uszczelek. Zbiorniczek po prostu nasadza się na ten stelaż. Na schemacie w RealOEM tez nie ma nic na temat uszczelek pod tym zbiorniczkiem. Czytałem na forach i różnie ludzie piszą na ten temat. Stąd moje pytanie - czy ktoś z was zamawiał takie oringi? Dokladaliscie je pod ten zbiornik? Pomogło? Sam już nie wiem może ten stelaż na który nachodzi ten zbiornik jest wadliwy i stąd ten wyciek? Nie chce mi się za bardzo wierzyć że w ciągu kilku miesięcy znowu będę musiał wymieniać cały zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jaki mega problem. Powtarzam ostatni raz kup oringi w sklepie z oringami albo weź zbiorniczek do sklepu żeby ci dobrali albo zamów na allegro komplet o różnych wymiarach i dopasuj sam i będziesz miał z głowy problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.