Skocz do zawartości

[E34 Touring] Nie odpala. Akumulator? Elektryka?


pbskarpy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nie potrafię odpowiednio nazwać problemu więc proszę o wyrozumiałość.

 

Po 4 dniach nieużywania auta dzisiaj wsiadam, przekręcam kluczyk w stacyjce i lipa. Nawet nie kręcił rozrusznik itp. Jedyne co było słychać to takie krókie (2-sekundowe) "trykanie" w okolicach zegarów i cisza... I tak za każdym razem. Co ciekawe, podczas któregoś odpalenia zapaliła się kontrolka ABS, ale potem podczas kolejnej próby zgasła.

 

Komputer pokładowy (pełne OBC) pokazywał ładowanie akumulatora na poziomie 7,8V. Uznałem, że to moze być aku i w domu podłączyłem go pod prostownik. Jednak na prostowniku pokazuje prawie 14V.

 

Czy ktoś może mnie nakierować gdzie szukać problemu?

www.bmwe34touring.wordpress.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tykanie przekaźników i las kontrolek to objaw braku prądu w samochodzie. Słusznie rozpocząłeś szukać od akumulatora.

 

A mierzyłeś voltomierzem czy tylko odczytałeś napiecie ładowania z prostownika ?

Albo akumulator jest uszkodzony - sprawdz po naładowaniu prostowanikiem czy po kilku dniach znowu bedzie 7V - jeśli tak to jest do wymiany

albo słaba masa w pojeździe - sprawdz przewód masowy tzw minus czy nie jest zaśniedziały na klemie lub na styku z karoserią

albo brak ładowania podczas jazdy - sprawdz multimetrem po odpaleniu samochodu jakie napięcie wskazuje - ideał to 14.4, zazwyczaj na światłach ze zużytym alternatorem jest 13.8 co też jest wartością dopuszczalną

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień akumulator - a problemy z rozruchem same się rozwiążą... Jeśli 10 minutowa sesja na DIS wykończyła jak sam widziałeś akumulator - to nie mam więcej uwag :)

 

Ładowanie masz wzorowe - z tego co pamiętam DIS wskazał 14,02 - 14,40 V... Czy jakieś urządzenie nie pobiera prądu - rzecz do zmierzenia wpinając szeregowo amperomierz w instalację auta.

 

P.S. Zakup 95 Ah z prądem rozruchowym 800A, a 520iT będzie paliło jak Chuck Norris - z półobrotu :P hihih :D

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.