Skocz do zawartości

gdzie centralka czujników parkowania w e39


czo

Rekomendowane odpowiedzi

witam! czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć, gdzie jest centralka czujników parkowania w e39 kombi z 1999r? po wrzuceniu wstecznego rozlega się jeden dłuższy pisk i urządzenie nie działa, czujniki są w zderzaku (prostokątne) i nie wiem jak to dalej sprawdzić i naprawić. HELP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną sytuację. Sterownik PDC jest z tyłu nad akumulatorem. Łatwo go odszukasz, gdyż jest opisany. Ale to nie jest przyczyna usterki. Wbij wsteczny bieg i włącz zapłon. Następnie wolno zbliżaj palec do poszczególnych czujników. Będziesz słyszał bardzo delikatne dżwięk podobny do przeskakiwania impulsów elektrycznych. Powinno być go słychać na wszystkich czujnikach. Pewien jestem, że na co najminiej jednym nic nie usłyszysz. Ten jest uszkodzony lub żle zamontowany. Najlepiej zamień miejsami z dobrym, wcześniej sprawdzonym. Jeśli będą przeskakiwały impusy, to znak że uszkodzony jest sam czujnik. Jeśli nie będzie żadnego efektu sprawdź przwody biegnące od czujnika do sterownika. U mnie nie działał jeden, kupiłem na Allegro i wymieniłem. Nic to nir dało. Okazało się że zaraz przy gniazdku montażowym czujnika przewód był pęknięty. Przelutowałem go i wszystko działa. Aby wymontować czujnik musisz delikatnie podważyć na łączeniu listwę ozdobną i jak odskoczy z pierwszego zaczepu delikatnie podważać ją palcami wzdłuż jej całej długości. Zejdzie ze zderzaka razem z czujkami (montowana jest tylko na zatrzaski)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.