Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie wycieraczek E39 520


Yokaze

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość dziwny problem z wycieraczkami, a dokładniej czasem odmawiają posłuszeństwa.

Normalnie działają ale czasem się zdarza że po przełączeniu manetki zrobią jeden cykl, a potem przez dzień czy dwa nie działają. To chyba nie bezpieczniki bo potem w najmniej spodziewanym momencie okazuje się że działają.

Miał ktoś podobny przypadek? Bo dzieje się to coraz częściej a ciężko się jeździ z woda na szybie.

A i jeszcze jedna informacja: gdy wycieraczki nie działają spryskiwacze działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem ale wycieraczki wariowały, gdy padał deszcz i jak miałem ustawione aby wycieraczki chodziły według intensywności deszczu(czujnik deszczu). Okazało się, że pękła guma na wycieraczce idealnie w miejscu gdzie czujnik bada szybę. Po wymianie gumy wycieraczki problem znikł ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak czujnik chyba wychodził po 98 roku ;) mój błąd :) To pewnie silniczek nie domaga już

To chyba nie do końca prawda, znajomek ma rocznik 97(maj) z wspomnianym czujnikiem, więc wcześniejsze raczej też miały. Wracając do usterki kolegi to na 99% silniczek, przechodziłem coś podobnego u Siebie, wycieraczki chodziły jak chciały. Problemem okazała Się dostająca woda do wnętrza, która powodowała wzrost korozji i blokowanie wirnika. Możesz wszystko rozebrać,przeczyścić osuszyć i powinno śmigać, tylko nie wiadomo jak długo. Mój po takim serwisie wytrzymał jeszcze jakieś pół roku,może więcej teraz nie pamiętam aż padł na amen

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no tak czujnik chyba wychodził po 98 roku ;) mój błąd :) To pewnie silniczek nie domaga już

To chyba nie do końca prawda, znajomek ma rocznik 97(maj) z wspomnianym czujnikiem, więc wcześniejsze raczej też miały. Wracając do usterki kolegi to na 99% silniczek, przechodziłem coś podobnego u Siebie, wycieraczki chodziły jak chciały. Problemem okazała Się dostająca woda do wnętrza, która powodowała wzrost korozji i blokowanie wirnika. Możesz wszystko rozebrać,przeczyścić osuszyć i powinno śmigać, tylko nie wiadomo jak długo. Mój po takim serwisie wytrzymał jeszcze jakieś pół roku,może więcej teraz nie pamiętam aż padł na amen

 

 

A to nie wiedziałem że wcześniej też miały czujnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewności nie mam, że nie jest jak pisałeś, być może poprzedni właściciel zmienił szybę na taką z czujnikiem i odpowiednio wszystko uzbroił. Jak dorwał bym jego VIN można by to sprawdzić :mrgreen:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem to dziś i było tak jak pisał bonzo320i, woda dostawała się wprost na silnik.

Plastikowa listwa na podszybiu powinna przylegać do szyby, a dziwnym trafem w miejscu gdzie jest silnik wycieraczek odstawała i woda lała się w prost na niego.

Trochę siły nowe kołki i już przylega, mam nadzieje że już lać się nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.