Skocz do zawartości

E91, 2008, woda pod tylną kanapą - siedzeniem.


Yurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejrzałem wszystkie tematy z forum E9x ale nie znalazłem dla siebie rozwiązania :(

 

Więc tak jak wyżej. Woda dostała się do bagażnika - ale tylko po bokach - miałem całkiem zalany akumulator i trochę wody po lewej stronie tam gdzie schowek ( auto stało pod domem 2 miesiące a wcześniej miałem je dopiero od 2 miesięcy).

Poza tym środek bagażnika suchy, dywaniki przód/tył suchutkie, podsufitka sucha (nie mam szyberdachu ani panoramy).

Woda z bagażnika usunięta, dziura przewiercona aby akumulatora już więcej nie zalało (skorodowane kable naprawione). Siedzenie i izolacja usunięte i wysuszone ( z wyjątkiem izolacji nadkoli które są jeszcze trochę nasiąknięte na dole)

Lałem wodę z węża, nigdzie nic nie cieknie.

Sprawdziłem: drzwi (lałem po szybie i spływa na zewnątrz), przednie odprowadzenia wody (pod maską), kratki wentylacyjne w bagażniku, uszczelki tylnej klapy i szyby, lampy, mocowania amortyzatorów, odkręcałem plastikowe 'mini' chlapacze, wszędzie sucho.

Pojechałem na myjnie i nic nie przecieka do środka. Jedynie tak jakby trochę zaczęło się pocić na zgrzewie blachy (w rogach pod lampami - foto 1#) po obu stronach więc być może tylne odpływy nie są drożne ale nie zdejmowałem zderzaka jeszcze.

 

http://i.imgur.com/8XTUaL3.jpg

Pewnie woda gdzieś chlapie przy wylocie z odpływu albo jeśli ten jest zatkany to ścieka po blasze i przedostaje się przez te szczeliny do środka tylko skąd, czy może jest inny powód ?

 

 

Teraz, problem jest, że nie mam dostępu do podnośnika i nie wiem gdzie są odpływy, które pozwoliłyby na usunięcie wody spod kanapy. Podczas jazdy słychać jak woda się przelewa z lewa na prawo i wycieka przez dwa otwory na jakieś śruby (zakleiłem taśmą) , do tego wycieka też na łączeniu blach (foto 2#). Generalnie jest basen pod tą blachą :/

 

http://i.imgur.com/MeieYDl.jpg

Odpływy pewnie znajdują się gdzieś na wysokości tylnich kół i progów. Czy trzeba będzie odkręcać osłonę podłogi czy może da się wypchnąć jakieś zaślepki bardziej w tylnej części podłogi ? Da się to zrobić na lewarku tylko ?

 

 

Będę wdzięczny a pomoc, link, foto. Raczej nie chciałbym żeby za jakiś czas ta woda zaczęła jakąś korozję albo uszkodziła jaką elektronikę w dodatku w miejscu gdzie niema dostępu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Kolego mam ten sam problem. Doszedłeś może do przyczyny? Ja u siebie już wszystko rozebrałem. Przepatrzyłem już uszczelki w lampach -ok, wszystkie śruby mocowania pasów uszczelniłem, nawet byłem na sprawdzeniu szczelności szyb bocznych bagażnika(kombi) i dalej to samo woda pod kanapą:(. Nie mam szyberdachu ani anteny dachowej. Wszędzie sucho w bagażniku i pod nogami tylko woda pod tylną kanapą. Wydaje mi się że faktycznie może gdzieś pomiędzy blachami na zgrzewach ta woda się dostaje. Wiecie może panowie o jakichś kanalikach odprowadzających wodę z tej strefy? Istnieje coś takiego ? Widziałem coś takiego pod nadkolem w BMW E60 ale u mnie nic takiego nie ma. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.