Skocz do zawartości

E39 523i WBADD31020BU31852 Częstochowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

 

Interesuje mnie to E39:

http://olx.pl/oferta/bmw-e39-523-perelka-sam-zobacz-CID5-IDdQHwT.html#113ccd5269

 

Byłem je sobie wczoraj obejrzeć i wywarło na mnie niezłe wrażenie. Środek w naprawdę dobrym stanie, lakier pomierzony i rzeczywiście jest wszystko w porządku.

Zastanawia mnie tylko kwestia przebiegu. Absolutnie wygląda na 220 tysięcy, ale wiem, że i taki z 350 tysiącami może wyglądać pięknie ;) Książka niestety kończy się w 2008 roku na przebiegu 131 tysięcy, w ASO był serwisowany do 2003 roku i przebiegu koło 80 tysięcy. Sądząc po tym, 220 tysięcy jest realne, ale z drugiej strony od 2008 roku mogło robić po 30 tysięcy rocznie, a nie cały czas ~12.

Sprzedający bardzo konkretny, fajny gość, który widać, że siedzi w temacie od dawna. Niestety nie ma kopii dokumentów z Wydziału Komunikacji, a chciałem je zobaczyć, bo tam chyba powinien być wpisany przebieg ostatnio zanotowany? Jest ewentualnie możliwość wglądu w te dokumenty w WK w dowolnym terminie?

Sprowadzał mu je jego znajomy spod Kielc, sprzedający posiada tylko umowę sprzedaży między nimi, nie ma umowy pomiędzy znajomym a giełdą, na której miał być kupiony samochód.

 

Co możecie mi powiedzieć i co mogę sam sprawdzić? Chciałem jechać do ASO, ale czy powiedzą mi coś więcej poza potwierdzeniem informacji z książki, czyli u nich do 2003, a potem nic?

 

Co powinienem sprawdzić jeszcze? Zawieszenie wyjdzie na stacji diagnostycznej, tak samo hamulce, zbieżność, cała podłoga itd. Najbardziej interesuje mnie silnik, jak mogę go najlepiej sprawdzić? Kompresja? Coś innego? Nie ukrywam, że w temacie tych silników jestem dość zielony.

 

Jadę jutro go oglądać drugi raz, chcę też właśnie skoczyć gdzieś go sprawdzić, ale z drugiej strony nie uśmiecha mi się też wydawanie 300-400 zł w ASO i dowiedzenie się właściwie tego, co już wiem ;/

 

Dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Faktycznie wygląda interesująco :wink: cena podejrzewam, że dla 95% kupujących 523i z 1997r. zaporowa.

 

VIN: WBADD31020BU31852

Type code: DD31

Model: 523I (EUR)

E-F-R series: E39

Series: 5

Type: LIM

Steering: LL

Doors: 4

Engine: M52

Displacement: 2.50

Power: 125 (170 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 310 - FJORDGRAU METALLIC

Upholstery code: N6SW - STANDARDLEDER/SC

Prod.date: 1997-04-29

 

S216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC

S255 Sports leather steering wheel

S260 Side airbag for driver/passenger

S280 BMW LA wheel-spoke 176

S305 Remote control for central locking

S320 Deleted, model lettering

S339 Shadow-Line

S401 Lift-up-and-slide-back sunroof, electric

S411 Window lifts,electric,front/rear

S428 Warning triangle and first aid kit

S439 Interior trim finishers, matt chrome

S441 Smoker package

S464 Ski bag

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S494 Seat heating driver/passenger

S508 Park Distance Control (PDC)

S510 Headlight vertical aim control

S520 Fog lights

S534 Automatic air conditioning

S548 Kilometre speedo

S550 On-board computer

S666 Radio BMW Business CD RDS

S676 HiFi speaker system

S704 M Sports suspension

L801 National version Germany/Austria

S863 Dealer List Europe

S879 Operating instructions German

S915 Omission of outer-skin preservation

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie fotki słabej jakości , ale to co widać na nich nie ma nic niepokojącego na pewno nerki zmienione na chromowe , ale to na plus. Cena ogólnie może jest wysoka ale jeżeli widziałeś to auto osobiście i masz tak jak napisałeś pozytywne odczucia to już wiesz dlaczego cena taka , jeżeli przebieg jest oryginalny to moim zdaniem cena do całości może gdy jeszcze byś z tysiaka utargował będzie w sam raz , pamiętaj tylko w Polsce "januszki i cebulaczki" chcą kupować takie auta w stanie idealnym z przebiegiem poniżej 200 tyś w kwotach 5000zł powołując się na to że to już stare auto ale zapominają o najważniejszej rzeczy , że naprawdę zadbana e39 nawet z tego rocznika dłużej pojeździ niż 10 letni VW , Fiat . Ford itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłem sprzedającego o umowę sprzedaży z Niemiec i załatwienie kopii dokumentów z WK. Bez tego niestety nie mogę kupić tego auta, za dużo niewiadomych, za tą cenę nie będę ryzykował.

 

Wyglada ok. Zapytaj o nick i z ktorego klubu. Zobaczysz co sie dzialo z autem w razie W.

klub częstochowski, a z tego co widzę, to nie mają zbyt aktywnej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.