Skocz do zawartości

Podmiana reflektorów pre LCI


VienioB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakładam nowy post ponieważ czytając poprzednie dotyczące podmiany reflektorów w przedliftowych jedynkach nie zawierały interesującej mnie odpowiedzi.

Chciałbym w swojej jedynce E87 dokonać podmiany przednich reflektorów halogenowych (lampa bez soczewek) na ori reflektory soczewkowe.

Mój pomysł polega na tym aby w reflektory soczewkowe włożyć żarówki halogenowe a nie ksenony tak jak to jest w autach oryginalnie wyposażonych w te lampy.

Chciałbym tym samym uciąć koszta związane z montażem spryskiwaczy reflektorów, modułu oświetlenia i przetwornic.

W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy zamiana reflektorów ma sens z perspektywy jakości oświetlania drogi ( zaznaczam że wciąż chcę mieć włożone halogeny) tj. czy reflektory soczewkowe lepiej rozłożą wiązkę światła na drodze?

2. Czy da się reflektory ksenonowe "zmusić" do współpracy przy ręcznym poziomowaniu wysokości? W chwili obecnej reflektory mam poziomowane ręcznie a wiem że reflektory ksenonowe mają poziomowanie automatyczne.

3. Czy będzie trzeba coś programować w samochodzie po ewentualnej podmianie?

 

Za wszelkie inne uwagi również będę bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz slysze zeby ktos chcial takie cos wykonac, zrob to porzadnie, a nie cudowanie z reflektorami przeznaczonymi pod xenon i wkladanie tam h7. Soczewka jest przystosowana pod zarnik xenonowy. Jedyna alternenatywa jaka dla ciebie widze to zalozenie lamp depo i wtedy masz te ringi i w soczewce h7, innej opcji nie widze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i czytałem w niektórych tematach tutaj, to reflektory DEPO sprawiają więcej problemów niż pożytku przez parowanie itp.

W takim razie pozostaje mi założyć ksenon albo zrezygnować z przedsięwzięcia.

Dzięki serdeczne za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lampy depo są zamontowane poprawnie nie ma problemu z parowaniem, przynajmniej ja nie mam... Jeżeli ktoś pisze że świecą gorzej od halogenowych, parują, itp to piszą to osoby które nie miały tych świateł i tylko powielają stereotyp, bo światła świecą extra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem i czytałem w niektórych tematach tutaj, to reflektory DEPO sprawiają więcej problemów niż pożytku przez parowanie itp.

W takim razie pozostaje mi założyć ksenon albo zrezygnować z przedsięwzięcia.

Dzięki serdeczne za odpowiedzi

wysłałem ci priv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAm jeszcze jedno pytanie. Twoje reflektory (ukanio) mają ringi CCFL czyli światło tych ringów jest białe (LED). Mi zależy żeby ringi były żółte (koniecznie).

Czy w takim razie jestem zmuszony do zakupu innych reflektorów?

Np: http://allegro.pl/lampy-reflektory-bmw-1-e81-e87-04-07-angel-eyes-bl-i6008799974.html

Jeśli tak, to czy te reflektory parują? (znów czytałem takie opinie) czy jednak nie różnią sie wcale jakością wykonania od Twoich (ukanio) ( a tym samym nie powinny parować itp.) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak podales w aukcji, beda swiecily na zolto. Ja mam u siebie depo i w nie ktorych przypadkach paruja delikatnie, ogolnoe tyczy sie tylko myjni samochodowej. Co do swiecenie zalezy tez jaka zarowke h7 wlozysz.

 

 

Ps: sa dwa rodzaje ringow w lapach depo. ( ccfl i smd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z żywotnością soczewki? Czy nie wypala się zbyt szybko? Jak z trwałością? Przeczytałem wszelkie wątki z tego tematu. Niektóre z nich mają rok bądź dwa, dlatego ponawiam pytanie o wrażenia ponieważ można już coś powiedzieć bazując na doświadczeniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostałem źle zrozumiany. Moje pytanie bardziej odnosiło się do: czy spośród lamp zamiennych (DEPO) są warianty mniej i bardziej awaryjne/felerne? Czy raczej wszystkie reflektory tego typu (CCFL/smd , czarne,srebrne,chrom i inne wymysły) są pod tym względem identyczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak trafisz i jak to zmontujesz, ja nie mam najmniejszego problemu z lampami (odpukać :norty: :norty: :norty: ) ale może być tak, że jakiś kolega tu na forum pisał że po dwóch tygodniach użytkowania padły mu ringi, pytanie tylko czy same padły czy może ktoś im pomógł np. uszkadzając coś przy montażu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 1,5 roku nie doswiadczylem zadnych zmian, ani pogorszenia swiecenia.

 

Madey1992 to jak to w końcu u ciebie jest, tutaj piszesz że jest ok a w innym wątku pisałeś mi:

Czlowieku co ty pieprzysz nie wiesz jakie lampy kupilem, a sie wypowiadasz, poczytaj opinie innych osob na temat lamp sam zobacz jakosc wykonania, paruja, jazda w deszczu to jest porazka, a ty mi mowisz ze dobrze swieca.

albo

Ukanio nie wypowiadaj sie o tych rzeczach, o krorych nie masz pojecia. Jezdze na tych lampach od ponad 1,5 roku wiec wiem co pisze i wiem jakie sa te lampy. Nie oszukujmy sie wydac na nie 1200 zl trzeba byc deseperatem, ktory chce zmienic wyglad swojego bmw tanim kosztem. Ja akurat kupilem 2 miesieczne uzywki za 500 i tak uwazam ze nie warte tych pieniedzy.

 

zdecyduj się kolego co piszesz ludziom na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukanio w ktorym watku napisalem ze sa ok? Napisalem ze nie doznalem sytuacji pogorszenia przez ten okres czasu, a czy napisalem ze swieca dobrze? Nie porownuje ich do oryginalow, zwyklych lamp. Co do swiecenia zalezy kto jakie ma zarowki h7. I nadal uwazam ze lepiej uzbierac i zrobic prawdziwy xenon niz zakladac tego typu lampy. Kazdy jezdzi na czym chce i kupuje co chce i sam decyduje czy warto kupywac takie lampy. Ostatnio kupilem kierunkowskazy z firmy depo, wystawaly kilka milimetrow na wypukleniu w blotniku, parowaly, wyladowaly w koszu. Taka to firma ktora robi wszystko na wschodzie tanim kosztem. Edytowane przez Madey1992
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj jeszcze raz swoje wypowiedzi i odnieś się do każdej z nic bo zaprzeczasz sam sobie...

Puknij sie w czólko

 

 

To jak to jest że jednym piszesz na forum co innego a drugim co innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ktorym poscie napisalem ze dobrze swieca ? I jestem zadowolony?

 

 

Rozumiem że u ciebie świecą strasznie ch*&^%o ale i tak polecasz je innym jako alternatywę dla ksenonów. Skoro nie jesteś zadowolony to po co proponujesz je innym, poczytaj inny wątek i przypomnij sobie co tam pisałeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.