Skocz do zawartości

BMW E60 530d szarpiąca skrzynia biegów


Michal_46b

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem ze skrzynią biegów po wymianie sterownika skrzyni biegów ta zaczęła szarpać wydaje mi się że przy zmianie z 1 na 2 odczucie jakby był luz na wale czy coś

reszta biegów chodzi płynnie olej i filtr wymieniony co może być za problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Pewnie to samo się dzieje jak skrzynia zrzuca biegi w dół nazwijmy to z 2 na 1. Jeśli tak to niech zrobią Ci mały reset skrzyni powinno być po sprawie - Ktoś kto zna się na ASB wie o czym piszę.

 

pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację w drugą strone też to robił mi gość od skrzyń i powiedział że sterownik powinien się sam zaadoptować 3 dni było w miarę ale wczoraj zaczęło szarpać a jak do niego dzwoniłem to powiedział że może coś z pompą oleju i nie wiem sam co myśleć bo auto niedawno kupiłem okazało się że sterownik gość skasował 2tys i teraz szarpanie

pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj problemów w rozwiązań.

 

Ja robiłem wymianę oleju z filtrem w ASB Doliński po wyjeździe było oko ale temat szarpania pojawił się i narastał z szarpaniem po około kilku dniach było to upierdliwe. Podjechałem do ASB Doliński sprawdzili jeszcze czy stan oleju ok - był OK, przyszedł magik z kompem przejechaliśmy się razem zrobił jakiś (jak to nazwał mały reset) i dzisiaj od tamtej akcji prawie 25.000 i bez problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie robiłeś te auto, ale przy całym szacunku do tego mechaniora to raczej nie ma o tym bladego pojęcia - najprościej wymienić skrzynię (na pewno nie robiłbym tego u niego). Szkoda ze grzebałeś w programowaniu , wystarczyło może wyczyścić pamięć z błędów i ustawień ostatnich , która skrzynia zapamiętała. Podjedź do innego mechanika z dobrą opinią, który zna się na skrzyniach ZF, BMW e 60 to nie jest stary mercedes, którego ASB jest prosta jak budowa cepa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko to jest ciekawe że mi ta skrzynia nie szarpała na początku tylko wchodziła w tryb awaryjny a po mechaniku jest odwrotnie i podobno coś robił też w mechatroniku ale to nie pomogło i wymienił sterownik na nowy (jakaś podróba pewnie) potem na nim kasowali wartości adaptacyjne i nie pomogło i przegrane software ze starego też nic nie dało i skrzynia wchodzi w takie jakby wibracje i buczenie i falujące obroty przy stałej prędkości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przy okazji wszystkich przy okazji mojego pierwszego postu.

 

Mam problem ze skrzynią 6HP26 w moim E60 530d 2006r. Wymieniałem konwerter ponieważ przy prędkości 70-90km/h falowały obroty. Natomiast po wymianie konwertera jest coś nie tak ponieważ tak jak by nie wysprzęglał jak stoję o ile na D na chwilę obroty spadają i rozpina to na R cały czuć, że ciągnie i hamulec muszę mocno wcisnąć aby stać. Na poprzednim konwerterze mimo falujących obrotach nic takiego nie było. Co może być przyczyną ? Może ktoś napisać procedurę wymiany takiego konwertera ? Czy np przy takiej wymianie konieczny jest reset adaptacji skrzyni czy nie koniecznie ? (u mnie na pewno nie było takiego resetu) Została zdjęta skrzynia wymieniony konwerter i założona skrzynia na auto tyle. Dodam że jak już jadę do przodu to skrzynia płynnie zmienia biegi bez szarpnięć czy falowania tylko to jak się zatrzymuję to coś jest nie tak :( Z góry dziękuję za pomoc co może być. Może coś źle złożone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Nie wiem czy dobrze trafiłem w temat. Od paru dni coś z moja skrzynią biegów jest nie tam. Posiadam automatyczną skrzynie biegów bmw 530d wszystko jest ok poza tym że nie mogę wziąść go na Parking. Inne biegi wchodzą ok bez problemu. Zostawiam go na Neutralu i zaciąga ręczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.