Skocz do zawartości

318is M42 Problem z przepływką, pytanie o ECU


taziff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pacjent to E36 318is M42 1992r.

jakiś czas temu miałem problemy z obrotami. Po podłączeniu do kompa wyszło na jaw, że sonda nie pracuje jak i przepływka podaje dziwne wartości. Sonda wymieniona, przy okazji wyszło że krokowiec do wymiany. Obroty się ustabilizowały, ale problem z przepływką pozostał.

 

Samochód podłączany był do Mega Macs PC. Wartości jakie otrzymywał z przepływki to temp. powietrza 9 stopni więc akurat mniej więcej ok, ale napięcie na czujniku masy powietrza wahało się między 0,1V do 0,5V w zależności od wychylenia klapki.

 

Na początku podpinane były inne przepływki i na każdej takie same wartości.

Sprawdziłem napięcia na wtyczce mojej przepływki. Napięcie na wyjściu czujnika od klapki ładnie zmienia się między około 0V do prawie 5V, więc raczej tak jak ma być.

 

Następnie sprawdziłem przejście przewodów od wtyczki przy przepływce do wtyczki przy ecu i wszytkie oprócz jednego miały przejście. Potem doczytałem że ten jeden przewód jest rozłączony dla aut z katalizatorem więc jest tak jak ma być.

 

Dochodzę do wniosku, że problemem może być ECU i mam kilka pytań do was.

 

1. Czy ktoś diagnozował E36 za pomocą Mega Macs i wie jakie powinny być prawidłowe wartości pokazywane z przepływki?

2. Z numerów na moim ECU wynika że mam wersję Motronic 1.7 (1739423 0261200950), czy jeśli będę wymieniał ECU musi być to wersja 1.7 o takich samych numerach czy może być to wersja nowsza 1.7.2? Według realoem 1.7.2 i 1.7 jest zamienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli napięcie na wyjściu z przepływki waha się od 0-5V to jest ok.Pozostaje ci sprawdzić czy takie samo napięcie dochodzi na sterownik.Podepnij się pod inny sprzęt diagnostyczny żeby wykluczyć błędny odczyt.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.