Skocz do zawartości

Czy komputer z E39 pasuje do E34


Sawek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Mam E34 z silnikiem M50B25 Vanos na komputerze Bosch 0261200413 1744698 000, biała naklejka bez EWS. Ponieważ komputer szwankuje potrzebuję kupić drugi. Znalazłem komputer o takich samych numerach ale pochodzi on z E39. W związku z tym mam pytanie czy bez problemu będzie on pasował, auto będzie jeździło tak jak powinno czy jednak z komputer E39 nie będzie współpracował? Może ktoś wie czy jakies inne numery komputerów pasują z innych modeli oprócz E36 i E34?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żadne e39 nie posiadało komputera z numerem 0261200413.Do tego jeżeli jest srebrna naklejka to jest z ews-em.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki z odpowiedź

 

Hmmm. Na znanym portalu aukcyjnym są komputery o tym numerze ale z opisem E39. Mam dokładnie taki komputer:

 

http://autokomputery.eu/?product=komputer-bmw-e39-525-e36-325-2-5-benzyna-1744698-0261200413

 

I tu tez jest napisane, że do E39. To oni wprowadzają w błąd i mogę śmiało taki komputer montować do siebie? Trzeba coś kodować czy jest to plug&play i będzie działało w moim samochodzie?

 

Co do EWS to teraz mam zagwozdkę. Bo kupiłem silnik z cała wiązką i komputerem i sprzedający zapytał się czy chcę z EWS czy bez. Powiedziałem, ze bez to dał mi z tym komputerem, bo z czerwoną naklejką podobno jest z EWS. Tu z biała naklejką i podobno bez EWS:

 

http://allegro.pl/bmw-e36-2-5-m50b25-vanos-komputer-0-261-200-413-i5980579072.html

 

Jeśli jednak byłby to komp z EWS to czy mogę w takim razie szukać komputera o tych samych numerach ale z czerwona naklejką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Komputery z linków które wkleiłeś są do e36,e34 i posiadają ews.Komputery z czerwoną naklejką są bez ews-u.Jak to mówią papier wszystko przyjmie.

Kompa już masz więc polecę inne rozwiązanie bo zakup drugiego to znowu spory wydatek.Zakup do niego chip z kręconą mapą bez ews i po sprawie.Ja płaciłem swego czasu za taki chip 150zł.A jak nie chcesz chipu to tu masz kompa bez ews

http://allegro.pl/komputer-bmw-325-525-dme-0261200413-gwar-fv-i5062217182.html

tani nie jest.

Możliwe że pod koniec miesiąca będę dysponował takim chipem na sprzedaż.Nie wiem po ile chodzą teraz na allegro ale myślę że za 100zł się kupi i po problemie.

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wychodzi na to, że mam wycięty EWS lub zrobione obejście, bo mam najzwyklejszy kluczyk od poprzedniego silnika, bez immo itd. jak w dużym fiacie ;) Dorabiałem kiedyś drugi kluczyk i na obu odpala bez problemu. W takim razie czy mogę podpiąć dowolny komp czy to z EWS czy bez i auto odpali byleby się tylko ten nr 0261200413 zgadzał? Czy trzeba jednak coś kodować lub jakieś dodatkowe numery musza być takie same? W linku napisane jest, że komp ma założona blokadę immobilizera, więc rozumiem, że trzeba najpierw to odblokować aby móc odpalić.

 

Co do chipa to gdzie można taki kupić? U mnie jest problem taki, że gdy wkręcę silnik powyżej 6 tyś i zmienię bieg to na chwile sie przydławia. Gdy zmienię bieg przy 6 tyś to jest ok. Robiłem reset kompa ale pomogło na chwilę. Oddałem do elektronika, który coś tam pogrzebał, przesunął odcinkę i było długi czas ok ale nagle znowu powróciło. Pompa, regulator ciśnienia nowe, więc stawiam, że komp fiksuje. Pytanie tylko czy chip coś zmieni czy to problem w innym elemencie kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Musisz mieć usunięty ews skoro pali.Co do chipa to kupiłem na forum turbobmw od niejakiego mcgiver ale nie wiem czy zmiana wsadu rozwiąże twój problem.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.