Skocz do zawartości

E46 2.0D Touring sprezyny tyl


kptmendoza2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymienilem amory + sprezyny z przodu + lozyska amort. i oczywiscie przod poszedl do gory samochod wyglada jak odwrocony klin.

Czy jezeli wymienie sprezyny z tylu to auto wroci do klina ewentualnie do poziomu ? Stad drugie pytanie jak to jest ze sprezynami o zmiennej oraz stalej grubosci zwoju czy i jakie to ma znaczenie dla ulozenia auta? Czy sugerowac sie wysokoscia sprezyny ? po vinie wiem ze moge zalozyc sprezyny w przedziale 224 mm a 238mm. Czy to by oznaczalo ze te wyzsze uloza auto wyzej? chyba liczy sie tez grubosc zwoju i jego ilosc. Prosze o porady i przyklady

wczesniej >>>>kptmendoza<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wymiana sprężyn na nowe przywróci autko do normalności. Sprężyny z biegiem czasu stracą swoją sprężystość i się wobec tego zwoje zacieśniają się tym bardziej, że masz wersję kombiaka :) które mogło być bardziej obciążane bądź nawet przeciążane. Ja osobiście posiadam sedana z 2003r i też po wymianie sprężyn auto wygląda normalnie bo również leżało tyłkiem chociaż nie było jakoś super forsowane obciążeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wymiana sprężyn na nowe przywróci autko do normalności. Sprężyny z biegiem czasu stracą swoją sprężystość i się wobec tego zwoje zacieśniają się tym bardziej, że masz wersję kombiaka :) które mogło być bardziej obciążane bądź nawet przeciążane. Ja osobiście posiadam sedana z 2003r i też po wymianie sprężyn auto wygląda normalnie bo również leżało tyłkiem chociaż nie było jakoś super forsowane obciążeniem.

co ty u mnie w kompi tylko skrzynka z narzedziami ale wymieniane byly jakies kamoka czy jakos tak po wymianie od razu auto siadlo ale ze z przodu tez bylo nisko to nie bylo problemu dopiero na nowych jest odwrocony klin.

wczesniej >>>>kptmendoza<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233665

Tu masz opinie niezbyt przychylne więc myślę, że te sprężyny nie są dość dobrej jakości.

Osobiście nie miałem styczności... ale jeśli już to na prawdę polecam sprężyny firm renomowanych to nie jest jakaś kosmiczna kwota za to możesz na nich bardziej polegać,

wiem, że to jest jakiś koszt ale myślę, że warto. Być może koledzy z forum są innego zadania, ale w mojej ocenie tak jest.

Ja polecam firmę Eibach, Bleistain lub Sachs. Śmiem twierdzić, że gówniane sprężyny się "skurczyły" stąd powód.

Ja osobiście posiadam Eibacha i puki co jestem zadowolony a posiadam auto od 2006 roku z czego w 2009/2010 roku sprężyny zostały wymienione nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233665

Tu masz opinie niezbyt przychylne więc myślę, że te sprężyny nie są dość dobrej jakości.

Osobiście nie miałem styczności... ale jeśli już to na prawdę polecam sprężyny firm renomowanych to nie jest jakaś kosmiczna kwota za to możesz na nich bardziej polegać,

wiem, że to jest jakiś koszt ale myślę, że warto. Być może koledzy z forum są innego zadania, ale w mojej ocenie tak jest.

Ja polecam firmę Eibach, Bleistain lub Sachs. Śmiem twierdzić, że [bAD] sprężyny się "skurczyły" stąd powód.

Ja osobiście posiadam Eibacha i puki co jestem zadowolony a posiadam auto od 2006 roku z czego w 2009/2010 roku sprężyny zostały wymienione nie pamiętam dokładnie.

kamoki byly zalozone bo nic innego nie bylo w sklepie wtedy

a co myslicie np o KYB ? to chyba dobra japonska firma? cena podobna do bilsteinow

wczesniej >>>>kptmendoza<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233665

Tu masz opinie niezbyt przychylne więc myślę, że te sprężyny nie są dość dobrej jakości.

Osobiście nie miałem styczności... ale jeśli już to na prawdę polecam sprężyny firm renomowanych to nie jest jakaś kosmiczna kwota za to możesz na nich bardziej polegać,

wiem, że to jest jakiś koszt ale myślę, że warto. Być może koledzy z forum są innego zadania, ale w mojej ocenie tak jest.

Ja polecam firmę Eibach, Bleistain lub Sachs. Śmiem twierdzić, że [bAD] sprężyny się "skurczyły" stąd powód.

Ja osobiście posiadam Eibacha i puki co jestem zadowolony a posiadam auto od 2006 roku z czego w 2009/2010 roku sprężyny zostały wymienione nie pamiętam dokładnie.

kamoki byly zalozone bo nic innego nie bylo w sklepie wtedy

a co myslicie np o KYB ? to chyba dobra japonska firma? cena podobna do bilsteinow kyba prod japan a bilstein made in china

wczesniej >>>>kptmendoza<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.