Skocz do zawartości

E34 Touring 1996 M50B20 Petrol Mica


pbskarpy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po kilku miesiącach mam w końcu swoją pierwszą BMW. Wstępnie miała być E39, ale trafiła się fajna opcja kupienia E34 w Touringu więc długo się nie zastanawiałem. Samochód zanim trafił do sprzedaży musiał przejść lekkie naprawy (sprzęgło i pompa wody) i jak tylko dowiedziałem się, że wszystko gra pojechałem. Pierwsze zdjecia, które dostałem na maila ukazywały samochód z naprawdę dobrej strony. Na miejscu było trochę inaczej, ale nie tak źle. Lakier bardzo ładny, chociaż ma kilka mankamentów wynikających z faktu, że furka ma już 20 lat. Jakiś delikatny odprysk, delikatna wgniotka, jakieś uwypuklenie na masce czy odchodząca dolna listwa drzwi kierowcy. W środku bardzo dobrze, chociaż zastanawiały mnie dwie sprawy: 1. W VIN nie ma szyber - a jest. 2. Z VIN wynika, że są grzane fotele, a ich nie ma.

 

Auto ma 367000 przebiegu. Ja przez 8 dni zrobiłem narazie 600 z czego 550 był to powrót do domu po zakupie. :)

 

Rozkodowany VIN:

 

Numer podwozia WBAHG51040GK93481

Kod typu HG51

Typ 520I TOURING (EUR)

Typoszereg E E34 (2)

Seria 5

Rodzaj konstrukcji TOUR

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M50

Pojemność skokowa 2.00

Moc 110

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor PETROL-MICA METALLIC (305)

Tapicerka LEDER BISON/SCHWARZ (L2SW)

Data prod. 1996-05-14

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S220A NIVEAUREGULIERUNG Zawieszenie samopoziomujące

S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow.

S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Poduszka powietrzna pasażera

S314A FRONTSCHEIBENWASCHDUESEN BEHEIZT Lusterko zewn. /Zamek kier. podgrz.

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S339A SHADOW LINE Shadow-Line

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S413A GEPAECKRAUMTRENNETZ Siatka oddzielająca bagażnika

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego

S472A MITTELARMLEHNEN VORN FAHRER/BEIF. Podłokietnik przedni kierowcy/pasażera

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Zagłówki w siedzeniu tylnym mechaniczne

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S553A BORDCOMPUTER IV MIT FERNBEDIENUNG Komputer pokładowy IV z pilotem

S571A STAERKERE STROMVERSORGUNG PLUS Silniejsze zasilanie prądem

S687A RADIOVORBEREITUNG Instalacja radiowa

S731A ZUSAETZLICHER EDITIONSUMFANG Dodatkowy zakres edycji

P746A EDITION ZN Edition ZN

S806A 3.BREMSLEUCHTE Trzecie światło stop

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S860A SEITLICHE BLINKLEUCHTEN VORN Lampa kierunkowskazu dodatkowego

 

Co czeka mnie w pierwszej kolejności?

1. Pakiet startowy: olej (chociaż z faktur wynika, że 3tys temu był roobiony), filtry, świece (chcę sam wymienić)

2. Mocniejsze podwieszenie wydechu, bo jest ciut lużny i dobija na nierównościach...

3. Lewy tył na nierównościach trochę głośniej stuka i albo jest to wina tego wydechu luźnego albo coś więcej... Na stacji przed zakupem amorki wyszły po 70%, ale podobno powinienem wymienić gumy z tyłu... Mam NIVO, ale nie jestem w stanie określić czy dobrze działa. Nie znam się.

4. Chciałbym zająć się dwoma oznakami korozji. Pierwsza przy wlewie paliwa wielkośći 5 zł. Druga - rant drzwi kierowcy pod dolną listwą. Na razie delikatnie.

5. Muszę skombinować tę listwę, bo odchodzi.

6. Nad drzwiami kierowcy i pasażera jest jakieś 10cm lakieru, z którego schodzi klar.

7. Ręczny na lewym tylnym kole słabo trzyma.

8. Lewa tyla szyba ani drgnie.

9. OBC nie działa, ale podczas zakupu jeszcze działał... Nawet nie wiem, w którym momencie przestał...

10. Nawiewy działają dziwnie. Myślę, że słabo wieje pomimo maxa. Z lewej strony leci tylko ciepłe powietrze, a z prawej albo zimne, albo w ogóle. Nie wiem czy wymiana filtra kabinowego coś da...

11. Pęknięte 3 świało stop

12. Deliktnie luźne oświetlenie rejestracji

13. Pęknięty klosz przeciwmgłowego lewego

14. Lewa strona zderzaka jest ciut niżej. Muszę sprawdzić jak to się mocuje.

15.... to chyba tyle.

 

Jako że jestem estetą, to o każdy swój samochód bardzo dbam wizualnie. Ten już dostał pakiet glinkowania, delikatnej ręcznej polerki i wosk. W miarę dokładne mycie zakamarków, w których był piach, liście itp. To samo w środku.

 

Jakie mody w przyszłości...?

 

1. Odpięcie haka i zaślepienie tych dwóch dziur na zderzaku.

2. Na 85% chcę sprzedać te felgi z tymi oponami: Styling 5 15" Opony letnie nowiutkie z września 2015 Vredestein by Giugiaro (z faktury wynika, że kosztowały 400euro) lub zostawić je tylko na zimę. (ile ten komplet felga plus opona może kosztować?)

3. Kupić coś w rozmiarze 17"

4. To raczej wszystko.

 

 

Jako że jestem fotografem postaram się za jakiś czas wrzucić swoje osobiste zdjęcia auta, ale narazie muszę się posiłkować zdjęciami sprzedawcy.

 

24438074760_1fbe073386_k.jpg

24106755193_410c8d55b1_k.jpg

24615805282_4761d029b7_k.jpg

24365932669_785ac188dc_k.jpg

24365933269_35275f565c_k.jpg

24438084020_03173e2d83_k.jpg

24615812782_af3c380490_k.jpg

24640099981_c1b0d0cc33_k.jpg

24106763813_8153dd1250_k.jpg

24640100481_b28caed474_k.jpg

www.bmwe34touring.wordpress.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chociaż narazie słowa uznania należą się poprzednim właścicielom. Ja go tylko przejąłęm i będę próbował doprowadzić do stanu trochę lepszego. Nie chcę rzucać słów na wiatr więc zachowawczo do tego podchodzę. Narazie poznajemy się :)

 

A jaki masz motor?

www.bmwe34touring.wordpress.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam drugiego Touringa w Petrol-Mica Met. w woj. pomorskim :)

 

Co do szybra - nie widzę, żeby był na zdjęciach... Z rozkodowanego VIN też nie wynika, aby był szyber czy grzane fotele.

 

Mój touring również nie ma szybra, jakoś nie tęsknię za nim z uwagi na klimaautomatik. Jeśli chodzi o słaby nawiew - wymień filtr kabinowy.

 

Umyj / wyczyść auto, dokonaj niezbędnych poprawek / napraw - a z pewnością e34 odwdzięczy się bezawaryjną eksploatacją.

 

Będę z zaciekawieniem obserwował galerię Twojego auta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Sprawdz, to z VIN.

 

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

 

Ale szyberdachu nie mam w VIN. I zastanawiam sie czy to jest jakas samorobka, czy jednak oryginal... Jest mizliwosc jakos to sprawdzic?

www.bmwe34touring.wordpress.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znajdzie się doba dusza i pomoże mi z tymi elementami w rozkodowanym VINie?

 

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł (chodzi o ich zasięg czy wysokość, gdy auto jest np. dociążone?)

S571A STAERKERE STROMVERSORGUNG PLUS Silniejsze zasilanie prądem (jakiś drugi aku?)

S731A ZUSAETZLICHER EDITIONSUMFANG Dodatkowy zakres edycji (czego?)

P746A EDITION ZN Edition ZN

S860A SEITLICHE BLINKLEUCHTEN VORN Lampa kierunkowskazu dodatkowego|(chodzi o boczne kierunki?)

 

 

Dziękuję.

www.bmwe34touring.wordpress.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znajdzie się doba dusza i pomoże mi z tymi elementami w rozkodowanym VINie?

 

S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Regulator zasięgu świateł (chodzi o ich zasięg czy wysokość, gdy auto jest np. dociążone?)

S571A STAERKERE STROMVERSORGUNG PLUS Silniejsze zasilanie prądem (jakiś drugi aku?)

S731A ZUSAETZLICHER EDITIONSUMFANG Dodatkowy zakres edycji (czego?)

P746A EDITION ZN Edition ZN

S860A SEITLICHE BLINKLEUCHTEN VORN Lampa kierunkowskazu dodatkowego|(chodzi o boczne kierunki?)

 

 

Dziękuję.

 

S510A - regulator zasięgu świateł - pokrętło do obniżania świateł przy załadowanym aucie (po prawej stronie zegarów, obok włącznika przeciw mgielnych świateł)

S571A - wzmocniony alternator

S860A - boczne kierunkowskazy w przednich błotnikach

 

Opcja nr 746 to pakiet wyposażenia, a nr 731 pojawia się gdy ktoś modyfikował podstawową zawartość 746 (inne felgi, kierownica, drewno...).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dawno nic nie wrzucałem więc w telegraficznym skrócie napiszę co się wydarzyło.

 

Wymiana:

 

- świece

- Uszczelka pod pokrywą zaworów + uszczelki śrub

- Filtry (paliwo, olej)

- Olej

- akumulator

 

20160227_115635.jpg?w=973&h=548

 

Stary filtr, chyba nigdy nieruszany

20160227_115649.jpg?w=957&h=539

 

Wymiana świec i uszczelki:

 

Cewki - prawie każda inna. Ale w bardzo dobrym stanie. Generalnie wszystko w silniku wyglądało bardzo dobrze ;)

20160228_085838.jpg?w=700

 

Podobnie z fajkami

20160228_092657.jpg?w=700

 

W środku czysto i praktycznie sucho:

20160228_100405.jpg?w=700

 

Stare świece i jedna nowa

20160228_100619.jpg?w=700

 

20160228_104446.jpg?w=700

20160228_105439.jpg?w=700

 

Auto na zimnym odpala od strzała, ale cały czas są nieprzyjemne wibracje do momentu nagrzania. Teraz po zimie szybciej to przechodzi, ale jest. Gdy za szybko ruszę to potrafi przy dojechaniu do świateł zgasnąć. Potem jest OK. Ktoś wspominał o Vanosie, że się kończy, ale nie wiem czy regeneracja (ok 300 zł) coś zmieni...

 

W międzyczasie odblokowałem NIVO. Okazało się, że cięgno jest zapieczone. Teraz auto lepiej amortyzuje. Niektórzy porównywali źle działające NIVO do skaczącej piłeczki. I teraz, gdy NIVO działa wiem co mieli na myśli. Poniżej filmik pokazujący moja radość po uruchomieniu NIVO :)

 

Co jeszcze...?

 

Miałem problemy z wilgocią w bagażniku. Po prawej stroni auta

20160221_145133.jpg?w=700

20160221_145141.jpg?w=700

 

Trochę mi zajęło rozwiązanie tej zagadki. I po kilku deszczach i śniegach zrozumiałem, że to była wina grubej gumy/uszczelki, którą ida przewody do słupka D.

Tu na zdjęciu widać, że jest ona wyjęta. Po włożeniu jest super. Sucho w środku

20160221_145231.jpg?w=700

 

Ale z tylnym wygłuszeniem musiałem się pożegnać:

20160221_145152.jpg?w=700

 

Suszenie bagażnika:

20160221_153540.jpg?w=700

 

Aha wymieniłem także jedną lampkę podświetlenia rejestracji, bo miała wyłamane zaczepy. I kupiłem interfejs do diagnostyki.

www.bmwe34touring.wordpress.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.