Skocz do zawartości

Opony 225/40/18 Lato Do Alpiny b3 Allrad


igri72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jest styczeń i zaczynam poszukiwania opon na lato do mojej Alpinki (b3 3.3 Allrad)

Felgi zostały już zakupione

Są to Mak XLR 18 cali 8 cali szerokości

Z racji napędu na 4 koła wszystkie oponki maja być tej samej szerokości 225/40

ogólnie rzecz biorąc o oponach mam trochę pojęcia , ale na niektórych nie jeździłem

Największym "problemem" jest moc auta 280km

w zeszłym sezonie miałem jakieś chińskie badziewie( na takich już kupiłem a że były nowe to je do jeździłem) opony wytrzymały 10k km ...( o ich właściwościach sie nawet nie wypowiem)

Przede wszystkim zależy mi na przyczepności , fajnie by było jakby wytrzymały z 25tys km :) i dodatkowym atutem była by niska waga opony , czyli wszelkie runflaty odpadają

 

Moje typy to :

Toyo T1R , (sam na nich nie jeździłem ale słyszałem dobre opinie od znajomych )

Dunlop Sport maax RT (wiem że dunlopy lubią pękać po kilku latach ,myśle ze u mnie wytrzymają max 2 seozony ,ale mają dobre opinie dlatego sie tu znalazły )

Pirelli p7 ( jeździłem na nich w aucie z 160km i dawały rade)

Czytałem też o nexenach n-fera ale jakoś nie jestem do nich przekonany

 

Goodyear odpada (mam złe doświadzczenia z tymi oponami, pomimo ich dobrych ocen w internecie)

Proszę o jakieś opinie ale tylko tych którzy jeździli na poszczególnych oponach bo opinie z internetu już znam , zresztą większość opini dotyczy aut które nie mają 100 km , a więc w nich opony mają dużo łatwiejsze życie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji napędu na 4 koła wszystkie oponki maja być tej samej szerokości 225/40

 

Nie, nie musza, moga byc mieszane, o ile srednica kol na obu osiach jest taka sama (a tym samym predkosc obrotowa kol).

 

Wszystkie modele opon, ktore podales (oprocz Nexenow, bo nimi sie nie interesowalem) sa juz stare. T1R to wogole archaizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można dać na tył 255/35 ale na zakupione przeze mnie 8 calowe felgi takie nie wejdą (http://www.felgi.pl/felga/mak/xlr-black)

Wiem że te bieżniki no chyba po za dunlopem nie są najświeższe ale przekonałem sie że nowe nie znaczy lepsze

na przykład Uniroyal rainsport 2 generacji był o lepszy niż 3

To może coś polecisz ?

Przyczepność jest dla mnie najważniejsza ,no i dodatkowy atut to niska waga opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że można dać na tył 255/35 ale na zakupione przeze mnie 8 calowe felgi takie nie wejdą (http://www.felgi.pl/felga/mak/xlr-black)

 

To, ze felgi sa za waskie na szersze opony, a to, ze nie mozna zalozyc opon o roznej szerokosci, to dwie rozne rzeczy.

 

Wiem że te bieżniki no chyba po za dunlopem nie są najświeższe ale przekonałem sie że nowe nie znaczy lepsze

na przykład Uniroyal rainsport 2 generacji był o lepszy niż 3

 

Akurat opony mocno ewoluuja z generacji na generacje.

 

Poza tym dochodzi prozaiczny powod, problemow z dokupieniem starego modelu opony za jakies 2-3 lata (w razie uszkodzenia).

 

To może coś polecisz ?

Przyczepność jest dla mnie najważniejsza ,no i dodatkowy atut to niska waga opony

 

Spojrzalbym na Vredestein Ultrac Vorti albo Yokohame Advan V105.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie szerokości opon to źle po prostu napisałem

wiem że można wymieniać rozmiary - Pracowałem na wulkanizacji i jakieś pojęcie mam

Yokohamy do mnie nie przemawiają ( widziałem kilka popękanych wzdłuż bieżnika(góra 2 letnich) - czyli nadających sie na śmieci)

Nad vredesteinami chętnie sie zastanowie bo wiem że są bardzo ciche

a tak jak mówisz że jest problem z dokupieniem to raczej mi potrzebne nie będzie bo myśle że przy moim stylu jazdy starcza na maksymalnie 2 sezony , a po za tym nie jeżdże po krawężnikach i w życiu jeszcze ani jednej opony nie zniszczyłem ,l ale z drugiej strony vredestein jest mało popularny co w razie czegos będzie problemowe z dokupieniem pojedyńczej sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohamy do mnie nie przemawiają ( widziałem kilka popękanych wzdłuż bieżnika(góra 2 letnich) - czyli nadających sie na śmieci)

 

W przypadku Advanow nigdy nie widzialem takiego problemu, a mialem kontakt z duza iloscia tych opon. To o czym piszesz jest najczesciej powodowane, albo zlym przechowywaniem, albo uzytkowaniem opon o miekkiej mieszance w zbyt niskich temperaturach.

 

Nad vredesteinami chętnie sie zastanowie bo wiem że są bardzo ciche

a tak jak mówisz że jest problem z dokupieniem to raczej mi potrzebne nie będzie bo myśle że przy moim stylu jazdy starcza na maksymalnie 2 sezony , a po za tym nie jeżdże po krawężnikach i w życiu jeszcze ani jednej opony nie zniszczyłem ,l ale z drugiej strony vredestein jest mało popularny co w razie czegos będzie problemowe z dokupieniem pojedyńczej sztuki

 

Nie ma najmniejszego problemu z dokupieniem Vredesteinow, chyba, ze jest to stary model.

 

Zaloz sobie sytuacje, ze ktos wiedzie w Ciebie, tak, ze felga i opona zostana uszkodzone (czy jakikolwiek inny wypadek losowy), nie trzeba skakac po kraweznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem oponki , ale poczytałem jeszcze trochę o różnych oponkach i kupiłem coś trochę tańszego z racji tego że miałem nieprzewidzianą usterke auta (przegub)

Zakupiłem Hankooki v12 evo 2 (k120)

Maja same dobre opinie ,fajny wzór bieźnika i znalazłem je w dobrej cenie

Jak tylko koła trafią na auto i je potestuje to napisze czy żeczywiście są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem oponki , ale poczytałem jeszcze trochę o różnych oponkach i kupiłem coś trochę tańszego z racji tego że miałem nieprzewidzianą usterke auta (przegub)

Zakupiłem Hankooki v12 evo 2 (k120)

Maja same dobre opinie ,fajny wzór bieźnika i znalazłem je w dobrej cenie

Jak tylko koła trafią na auto i je potestuje to napisze czy żeczywiście są ok

 

Są ok, ja takie mam i sprawują się dobrze:)

 

szambo-eko-betonowe.pl/opole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.