Skocz do zawartości

tabsik6`s E90 320d


tabsik6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W ubiegłym tygodniu pożegnałem się ze swoją E46 i stałem się szczęśliwym posiadaczem E90, który udało mi się bardzo szybko kupić od bbrys`a :)

Początkowo nie planowałem zakładania galerii, ale stwierdziłem, że ma to swoje zalety. Pierwszy wpis jest powitalny i jeszcze bez zdjęć, ponieważ trochę brakuje mi czasu. No ale mam nadzieję, że to się zmieni, a poza tym samochód forumowiczom jest znany :)

Tutaj podaje link do galerii historycznej: viewtopic.php?f=158&t=189930

 

 

 

Samochód: BMW E90 320d M47 (po chipie na 198 KM i 401 Nm :) ) automat

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/640x480q90/907/EiUiTz.jpg

Chip zrobiony przez bbrys`a, ale chyba nie było wykresu.

 

Teraz coś o przygotowaniu do jazdy :)

 

Już zamówione:

Filtr paliwa Mann

Filtr oleju Mann

Olej Motul X-Clean 5W-40

świece Beru

 

Poza tym wczoraj zregenerowałem dodatkową pompę wody (zużyte szczoteczki), która z tego co wiem odpowiada za działanie funkcji "rest", która włącza nawiew ciepłego powietrza po zgaszeniu silnika :)

Zrobiłem to tutaj : http://allhappy.krakow.pl/kontakt.html

Za tą usługę zapłaciłem 150 zł

 

W następnej kolejności będzie wymiana oleju w skrzyni biegów i planuje to zrobić w AXOD na prądnickiej. Czy ktoś ma z tym warsztatem złe doświadczenia? :)

Za kompleksową wymianę z oryginalnym olejem ZF chcą 900-1000 zł.

 

Wrażenia po zakupie

 

Przed tym samochodem miałem E46 323i przez prawie 2 lata, a jeszcze wcześniej E36 320i przez 4 lata. Zdecydowałem się tym razem na diesla i póki co jestem pozytywnie zaskoczony. Jedynie praca silnika na biegu jałowym sprawia mi problem, ale to kwestia przyzwyczajenia :)

Mam nadzieję, że samochód będzie mi bardzo dobrze i bezawaryjnie służył. Poprzedni właściciel bbrys na prawdę dobrze dbał o samochód.

Bardzo cieszę się, że mieliśmy dobry timing co do kupna/sprzedaży i nie musiałem się znów zbyt dużo najeździć oglądając samochody z ogłoszeń!

 

Także witam na forum i pozdrawiam wszystkich szczęśliwych posiadaczy E90 :)

Edytowane przez tabsik6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w utrzymaniu i modzeniu co nie bedzie latwe bo utrzymanie tego wozu bylo wzorcowe !

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Poza tym wczoraj zregenerowałem dodatkową pompę wody (zużyte szczoteczki), która z tego co wiem odpowiada za działanie funkcji "rest", która włącza nawiew ciepłego powietrza po zgaszeniu silnika :)

Zrobiłem to tutaj : http://allhappy.krakow.pl/kontakt.html

Za tą usługę zapłaciłem 150 zł

Ta pompa nie tylko za tę funkcję odpowiada ale generalnie za obieg płynu chłodniczego przy całym zakresie obrotów. Ja miałem zużyte szczotki, i webasto wiało mi zimnym powietrzem bo płyn nie przepływał przez obieg. Do tego w trakcie jazdy ciepłe powietrze zaczynało lecieć dopiero jak silnik rozgrzał się do co najmniej 80 stopni. Po naprawie webasto grzeje jak nigdy a ciepłe powietrze w trakcie jazdy leci już praktycznie od momentu odpalenia silnika nawet przy takich mrozach jak teraz.

PS. Szkoda tylko, że sporo Cię naliczyli za taką naprawę. Jest bardzo prosta a same części czyli szczotki (nowe) to koszt około 20 PLN. Ja zrobiłem to samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez od razu zauważyłem, że ciepłe powietrze szybciej leci. Dzięki za dodatkowe info o pompie :)

Jak oni to regenerowali i zobaczyłem co wystarczyło zrobić, to też trochę żałowałem ze 150, ale trudno.

 

BTW Dzisiaj cały dzień przejezdzilem i cały czas cieszy mnie moment obrotowy diesla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na Twój post od środy! :D

Fajnie, że założyłeś galerię, będę śledził cały czas :cool2:! Cieszę się, że jeździ Ci się dobrze, porób te rzeczy o których rozmawialiśmy no i wrzucaj czasem zdjęcia :wink:

 

Niech moment będzie z Tobą i ciśnie Cię w plecy :!: :mrgreen:

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W ubiegłym tygodniu wymieniałem świece i okazało się, że jedna nie dała się wykręcić. Trzeba było wezwać firmę, co zajmuje się wykręcaniem takich świec i na drugi dzień to zrobili. Poza tym w PiM Kraków wywalili mi klapki w kolektorze i wstawili zaślepki. Będzie można spać spokojnie :)

Klapki nie były w złym stanie i luz był tylko na jednej, ale lepiej nie ryzykować.

W marcu wymiana oleju w skrzyni biegów, odmy oraz gniazd amortyzatorów z przodu, które okazały się być winowajcą stuków przy skręcaniu.

Przy okazji dowiedziałem się, że ogólnie silnik i podzespoły są w bardzo dobrym stanie, co mnie bardzo ucieszyło :)

 

Na wiosnę jeśli uda mi się zrobić jakieś modyfikacje, to powrzucam zdjęcia :) Chciałem być przy demontowaniu klapek, ale nie udało się tego zrobić od ręki, bo w serwisie mieli spore obłożenie i ostatecznie nie byłem przy tym i zdjęć nie mam niestety. Jedynie fotka tej problematycznej świecy :)

 

http://imageshack.com/a/img923/9907/IEiWM6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam kilka pytań.

Jak auto jedzie po nowym sofcie silnika?Jakie wrażenia z jazdy? Ile kosztuje to w CGS TUNING taka modyfikacja?

Kolejne pytanie to klapki kolektora, ile zapłaciłeś za usługe w PiM i za klapki?

Jestem z okolic Krakowa i przymierzam się do tych dwóch modów i rozglądam się wstępnie za cennikiem :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja samochód juz kupiłem po modzie silnika, wiec o różnice przed i po zapytaj kolegę bbrys.

Mogę natomiast powiedzieć Ci o zaslepkach w kolektorze. Usługa w PiM za całość wynosi 250 zł i nie zauważyłem żadnych zmian, także jestem zadowolony, bo wiem, ze juz nie ma co się urwać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to galeria to wrzuciłbyś jakieś foteczki do pierwszego postu żeby było wiadomo o czym mowa :). Fajnie że jest link do poprzedniego tematu, ALE wypadałoby, przecież jakieś mody pewnie wlecą.
http://s32.postimg.org/8t3axzpc5/podpis_Forum_BMW.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Kupiłem sobie ostatnio używaną zmieniarkę CD na allegro i w samochodzie jest w bagażniku kabel do podłączenia ze światłowodem świecącym na czerwono, ale po podłączeniu zmieniarki nic się nie dzieje. Czy ktoś się orientuje czy coś specjalnego trzeba zrobić żeby działała? :)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.