Skocz do zawartości

Jak co roku czas na OC


Rekomendowane odpowiedzi

W temacie ująłem chyba najważniejsze. Zbliża mi się termin i będę musiał znowu haracz płacić. Dotychczas byłem w Hestii ale zastanawiam się gdzie mogłoby być lepiej bądź jakie konkretnie ubezpieczenie brać? Możecie mi w tym temacie pomóc? Miesza mi się to wszystko a nie chciałbym przepłacać za gównianą usługę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd jesteś? Znam bardzo dobrego agenta ubezpieczeniowego, który potrafi znaleźć tanią ofertę.

A-Z

Myjnia ręczna ● pranie tapicerek ● czyszczenie skór ● doradztwo zakupowe

Ul. Sportowa 6, 55-095 Mirków ok. Wrocławia

536 - 802 - 804

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja bardziej z okolic mazowsza bym szukał. A jak to wygląda jakbym chciał ubezpieczyć z szybami i nnwk? Też najtańsze czy może lepiej drożej brać? Z kilkoma osobami rozmawiałem i różnie mówią więc w końcu nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej i raczej najtaniej będzie wykonać kilka telefonów do np. AXA, Aviva, Liberty itd.

 

Tylko obdzwoń wszystkie, bo ceny potrafią się znaczenie różnić w zależności od marki, miejscowości itd.

Mnie osobiście BMW i Audi zawsze wychodziło najtaniej w Avivie, natomiast za Nissana krzyczęli chore ceny.

W AXA odwrotnie, Nissan najtaniej a na BMW i Audi ceny zaporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej jest znaleźć kogoś, kto obsługuje większość towarzystw i za Ciebie znajdzie najlepszą ofertę, a nie sam będziesz dzwonić 10 razy. Nie jest trudne znaleźć taką osobę. Ja mam takie biuro dobre i nie wciskają mi np. na siłę czegoś, tylko co rok dwa zmieniam u nich ubezpieczyciela zależnie od tego gdzie jest taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież każdy ma inną sytuację i co mamy napisać ??Że Aviwa ma najtaniej ??:Daj spokój....zresztą tu chcesz tylko OC więc nad czym się rozwodzić....najtańsze bo tam różnić nie ma tylko cena.Masz stronę jak Rankomat to sobie zobacz.Przecież to proste
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi mi o to czy są wypłacalni czy nie robią problemów itp... No a ten rankomat rzeczywiście fajny żeby wyrobić sobie opinię na temat tego jakie są ceny na rynku ale o samych ubezpieczycielach to różnie bywa... wolę wiedzieć wszystko zanim podejmę decyzję mam jeszcze chwilę czasu więc szukam i pytam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oc to jak ja komuś wyrządzę szkodę a ac to jak wyrządzę sobie samemu co nie? W zasadzie to zastanawiam się także nad wzięciem i AC tak na wszelki wypadek. Chyba że mi odmówią ale wątpię w to więc nie rozumiem tego stwierdzenia że nie rozumiem różnicy między OC a AC. Czy się mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale dalej to dla Ciebie bez znaczenia bo i tak możesz wybrać najtańsze OC.Zresztą zobacz sobie co to jest AC i OC a potem pytaj,bo dalej uwazam,ze nie rozumiesz nic.I bez obrazy proszę ale głupszego stwierdzenia nie słyszałem,ze odmówią komuś AC :duh: :duh: :duh:

Poza tym koszt AC jest znacząco wyzszy niż OC i w przypadku polisy AC znaczenie jest bardzo duze co oferuje ubezpieczyciel.W przypadku OC wszędzie jest tak samo

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w sumie tym ostatnim zdaniem odpowiedziałeś mi na pytanie które zadawałem już chyba kilka razy :P Poza tym ja nie mówię że chcę brać samo OC bo wolę być ubezpieczony w razie jakbym to ja na przykład sobie szkodę wyrządził w samochodzie itp. więc jedyne czego nie rozumiem to twojej irytacji :norty: odmuwić dania AC mogą w przypadku jak samochód jest zbyt stary bodajże bo wtedy wiadomo że to tylko kwestia czasu aż coś poważnego się zwali a nikt ci kasy za to nie da. Koleżka zetknął się z taką sytuacją jak chciał ubezpieczyć swoją renówkę z 99. W każdym razie dzięki za pomoc, już mi się trochę rozjaśniło ;P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odmuwić dania AC mogą w przypadku jak samochód jest zbyt stary bodajże bo wtedy wiadomo że to tylko kwestia czasu aż coś poważnego się zwali a nikt ci kasy za to nie da.

Coraz więcej a w zasadzie prawie wszystkie ubezpieczalnie oferują AC dla samochodów starszych niż 10lat.

Co to znaczy, że coś się "zwali" :?: Ubezpieczenie AC to nie jest gwarancja na samochód. Trzeba przeczytać co obejmuje zakres AC w danym towarzystwie i tak np:

w zależności od wariantu ubezpieczenie AC obejmuje:

Zderzenie się pojazdów,

Zderzenie się pojazdów z osobami, zwierzętami lub przedmiotami,

Uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie,

Pożar, wybuch, zatopienie i działanie innych sił przyrody,

Kradzież pojazdu lub jego części,

Dewastacja pojazdu.

Nikt z AC nie wypłaci Ci za uszkodzenia mechaniczne wynikające z eksploatacji pojazdu. Tutaj nie ma się co "zwalić"

 

OC szuka się najtańsze ze względu na fakt iż każde oferuje to samo. Suma gwarancyjna 5000000 EU na szkody na osobie, 1000000EU szkody na mieniu - minimalne ustawowe. Cała reszta pakietów typu szyby, opony, holowanie, assistance etc są opcjami dodatkowymi za które ubezpieczalnie pobierają dodatkową opłatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie wiem czy autor to rozumie.Pytając w tytule o OC wymyślą opcję dodatkowe które w ogoje tego nie dotyczą.I właśnie wyżej kolega dobrze napisał że "zwalić" to żadne TU nic nie wypłaca :):) choć i takie pakiety są oferowane jednak to fikcja i naciagactwo
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Nie no rozumiem co do mnie mówicie. Może źle nazwałem temat bo chodziło mi o zdobycie wiedzy ogólnie związanej z ubezpieczeniem auta nie tylko na OC ale także i inne opcje. Z tym że coś się może "zwalić" to nie chodziło mi o usterki wynikające z eksploatacji tylko na przykład o to że mam ziomka któremu AC firma jedna nie chciała wypłacić po tym jak z lasu wyskoczyła mu sarna i rozwalił o nią samochód tylko dla tego że nie uderzył w nią a omijając wpadł w poślizg i wpadł do rowu. Stwierdzili że to jego wina a nie zdarzenie losowe i nic mu nie chcieli dać póki nie wystąpił na drogę sądową...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.