Skocz do zawartości

BMW E61 PROBLEM Z OTWIERANIEM SZYBY TYLNEJ KLAPY


jojosco

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jak w temacie mam ostatnio problem w moim aucie z szybą tylnej klapy, a mianowicie przy zapalaniu co jakiś czas otwiera się ta szyba. Ostatnio również zauważyłem gdy auto stało 2 dni, gdy włączyłem zapłon komputer wyświetlił informację o słabej baterii, zegar został zresetowany no i oczywiście tylna szybka była otwarta :( prawdopodobnie przez te dwa dni. Aha i dodam jeszcze że wiązka przewodów przechodzących przez zawias klapy tylnej były naprawiane w połowie zeszłego roku ( częsta usterka w modelach E61 ) także to bym raczej wykluczył.

Dane Autka To: E61 2007 525D Po Lificie 183000km

Czy ktoś miał również podobny problem???

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

ps. jak mi się uda to załączę zdjęcie z kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim pójdziesz w koszta , dobierz się do tego mikrowlacznika. (uwaga na wyskakująca spreżynkę z bolcem)

Ja miałem to samo, jako że sama taśma mi nie pasowała to podgrzałem ją mocniej opalarką (z wyczuciem żeby nie upalić) i od 2 tyg mam spokój z otwierająca się szybą. Albo jakieś rozwarstwienie miałem albo poprostu wilgoć się do środka dostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Dzięki ace i gregor za porady i szybką odpowiedż. Niestety Microwłącznik wymieniony na nowy i nadal to samo :( . Lecz zauważyłem podczas dobierania się do usterki zauważyłem że mechanizm ( zamek ) tylnej szyby, próbuje otwierać szybkę co jakiś czas. Więc mam nadzieje że to ta część http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/41_1618-tylna-klapasystem-zamykania/i48808#part09.

Jeszcze raz wielkie Dzięki. Pozdrawiam.

ps. Dam znać czy mi się udało zlikwidować usterkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.