Skocz do zawartości

[320i M54] Cieknie płyn chłodniczy ze wszystkich oringów


siL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

na wstępie powiem, że układ jest odpowietrzony w 100%, nie jest uszkodzona uszczelka pod głowicą (test CO2+czysty olej i płyn, nie kopci na biało), temperatura cały czas jest w pionie, termostat jest nowy z ASO, pompa wody nowa z ASO, temperatura na INPA 93,75-96 st.

 

Zaczęło się od wycieku z dolnego króćca przy zbiorniczku wyrównawczym, wymieniłem oring na króćcu, dolałem płynu (1l.), odpowietrzyłem. Pojeździłem kilka dni, wszystko było ok.

 

Dziś przychodzę do auta, po rozgrzaniu, płyn cieknie z górnych 2 węzy przy zbiorniczku wyrównawczym oraz z czujnika temperatury przy dolnym wężu na chłodnicy - płyn ma ok 90 st, ogrzewanie działa, jednak płyn leje się ze złączek, termostat się jeszcze nie otwiera, strumień w zbiorniczku wyrównawczym jest, węże mięciutkie.

 

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Czemu padły na raz wszystkie uszczelnienia? :duh:

 

Obawiam się, że jak wymienię 3 cieknące oringi, wywali coś innego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wywala nagle w tylu miejscach na raz to wymien korek zbiorniczka wyrownawczego. Sprawny utrzymuje prawidlowe cisnienie w ukladzie. Jest na nim napisane ile ma miec bar, np dla M47N jest oznaczony 140 (1,4 bar). U Ciebie chyba bedzie 200, ale to juz sam musisz sprawdzic

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
nie wiem czemu to padło, ale wymieniłem korek (nie pomogło), potem wszystkie oringi jakie były, zbiorniczek - wyciek niemożliwy do znalezienia, ponieważ płyn odparowywał na bieżąco, dodatkowo profilaktycznie chłodnicę (standardowy banan w e46) i wszystko jest ok. Eh E46 :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.