Skocz do zawartości

[320d] Check engine i łakomstwo na olej ???


Avenged

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tydzień temu zaświeciła mi się kontrolka od oleju w czasie jazdy. Więc dość szybko zatrzymałem się i sprawdziłem na bagnecie - było na minimum. Więc dolałem to co miałem jakieś niecałe pół litra oleju w bagażniku, wlałem wszystko - wzrosło do ok 1/5 tego środkowego fragmentu na bagnecie. Od tamtej pory zrobiłem jakieś 350 km - i dziś sprawdziłem ile jest oleju i znowu na minimum pokazało.. Więc znowu dolałem tym razem ponad pół litra.

 

Olej był wymieniany latem 8 sierpnia przy 265255 tys km. Teraz mam ok 278000 (z groszami ) więc fakt, że zrobiłem od 8 sierpnia 12745 km - bo na same wakacje zrobiłem 3000 km w tydzień. Od tamtej pory robię ok 300-350 km tygodniowo.

Wcześniej od wymiany w sierpniu nie dolewałem oleju.

 

Więc czy taka kaloryczność jest ok ?

 

Teraz kontrolka check engine wczoraj zaświeciła i po kilki jazdach cały czas jest, nie gaśnie. A przy wymianie oleju w sierpniu nie było kasowane z komputera oil service informacja że już był wymieniony, bo mechanik tego nie zrobił a ja w końcu też zapomniałem - ale mam zdjęcie zrobione licznika ile było km zrobione więc śledzę i wiem że za niecałe 3 tys będę wymieniał ponownie. czy ta kontrolka check engine może być związana z tym że nie był resetowany ten kilometraż do wymiany oleju?

Choć to może być mnóstwo innych rzeczy rónie dobrze.

 

Do tego dodam że wczoraj spadł śnieg, więc wracając z miasta trochę "poślizgałem się z dziewczyną" na śniegu - ale tak dosłownie 3-4 minuty , parę ósemek driftowych, trochę kręcenia się w miejscu i wsio - i nie wiem czy to check engine się zaświeciło wcześniej czy po tym właśnie.

 

Może ktoś z Poznania ma komputer żebym mógł u kogoś sprawdzić co to jest?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak jak napisałeś pod koniec zacznij od podpięcia pod kompa, może być mnóstwo rzeczy, np. pompa progowa kończy żywot. Zużycie 1l od wymiany do wymiany nie koniecznie jest czymś szczególnym, szczególnie jak auto było pod dużym obciążeniem (wakacje, czyli pewnie autostrady). Teraz pogoda nie sprzyja, ale szukaj ewentualnego wycieku.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.