Skocz do zawartości

[E46][320] Ręczny działa raz na jakiś czas.


Advertajment

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam następujący problem z moim bmw. Ręcznego używałem tylko na postoju przez dłuższy czas, ponieważ przyzwyczaiłem się, że nie trzyma zbyt dobrze. Ale ok. 2 tygodnie temu zaciągnąłem dojeżdżając do skrzyżowania a tu o dziwo PISK[na prostych kołach], koła zablokowały się w 100%. To spróbowałem jeszcze raz i nie działał. Od zaistniałej sytuacji co jakiś czas sprawdzam, czy działa i raz zadziała raz nie, za każdym razem, za którym zadziałał silnik był w pół, lub całkowicie zimny.

Sytuacja jest bynajmniej dziwna, ponieważ zaciągnięcie na postoju umożliwia mu stoczenie się z górki, a w jeździe czasami blokuj koła w 100%.

Macie może jakieś propozycje, lub sugestie co może być przyczyną?

Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzanie silnika do ręcznego nic nie ma, to raz.

Dwa, że zaciągnięcie ręcznego podczas jazdy może skończyć się zablokowaniem kół i piskiem - ale to raczej z powodu kiepskiej przyczepności ;)

 

Ja w ostatni weekend rozebrałem lewe i prawe koło, żeby zobaczyć w jakim stanie jest ręczny - trzymał tak, że spokojnie mogłem ruszyć z parkingu i o zaciągniętym hamulcu informował mnie dopiero komputer i sygnał dźwiękowy :P

Okazało się, że jest tam kupa rdzy i ta część, która rozpiera szczęki (podpięta do niego jest linka ręcznego) praktycznie nie daje się ruszyć.

Wyciągnąłem wszystko, wyczyściłem, nasmarowałem - działa. Pozostaje tylko regulacja linek, ale to już kosmetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.