Skocz do zawartości

montaż nawigacji w aucie bez nawigacji


radarsz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na wstępie chciałem powitać wszystkich na forum, mam pytanie odnosnie podłączenia zasilania ekranu do nawigacji cic, posiadam e91 bez nawigacji, zakupiłem i zamontowałem wszystko co potrzebne do nawigacji cic, kabel sygnałowy nawigacja-ekran, kabel nawigacja wejście usb, tylko nie wiem skąd wziąć zasilanie do ekranu i idrive, podkreślam żę nie posiadałem nawigacji tylko same radio i dlatego nie mam jakiś dodatkowych kabli,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niech się poświęcę:

Zasilanie 30, masa 31, K_CAN_H oraz K_CAN_L idzie od A4010 (junction box) - skrzynka bezpieczników

Kostka:

pin 1 = kleme 30 - zasilanie +

pin 2 = nie używany

pin 3 = kleme 31 - masa

pin 4 = nie używany

pin 5 = can_H

pin 6 = can_L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pin 1 kleme 30

pin 2 kleme 31

pin 3 can_H

pin 4 can_L

 

Zasilanie ze skrzynki bezpieczników

Can jest tej samej prędkości co ekran więc zmostkuj

 

a jeśli nie chcesz mostkować to z can H gniazdo X015001 can L gniazdo X015002

kleme 30 X11003

kleme 31 X10387

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz dzięki, miałem zamiar wpinać się pod złącze do radia, ale w takim razie wepnę się w bezpieczniki, na tą strone co mi podałeś nie mogę wejść bo coś java mi blokuje i schematy mi sie nie otwierają, początkowo myślałem że idrive wpina się w te same miejsca co wyswietlacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam,

mam pytanie do kolegów o dołożenie radia jak w temacie. Mam radio business, które nic nie potrafi :(. Autko to E91 polift.

Na wstępie dodam, że starałem się prześledzić istniejące wątki i po ich lekturze wiem, że nie chcę zakładać taniego "chińczyka"

Biorę pod uwagę w zasadzie przeróbkę polegającą na dołożeniu oryginału (CIC), albo rozwiązanie w stylu Zenec/Dynavin.

 

O Zenec jest całkiem mało informacji na forum. Może ktoś z Was używa i miałby chęć podzielenia się wrażeniami, jak się to zachowuje (stabilność, wygoda itp.)

Co do przeróbki - jest kilka miejsc (wolałbym okolice wawy), wyświetlanych przez wujka google, ale wolałbym polegać na opinii kogoś kto przerabiał i może polecić dany warsztat. Może ktoś podpowie jaki powinien być szacunkowy koszt, bo pytając w różnych warsztatach ceny różniły się nawet dwukrotnie...

(wiem że jest do zmiany deska, dołożenie elektroniki, światłowodu).

Będę wdzięczny za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
deskę to musiałbyś zmieniać dla CIC,a nie dla Dynavin. tak się składa,że u siebie mam CIC,ale gdybym go nie miał to wolałbym właśnie to drugie rozwiązanie.bardziej praktyczne i mniej roboty. co innego jakbyś chciał zakładać do swojego auta NBT tak jak to zrobił kolega Czerwony.to zupełnie inna para kaloszy.natomiast CIC - nie warto...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

a co dokładnie z cic jest nie ok że nie polecasz? - ciekawi mnie, ponieważ o ile to większa inwestycja o tyle jednak to rozwiązanie firmowe.

Ciekaw jestem opinii o Dynavin wśród użytkowników - sporo ludzi chwali, ale znalazłem też info na jakimś forum, że się potrafi zawiesić.

A o Zenec ktoś słyszał? bo wygląda to na lepiej spasowane od dynavin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
przede wszystkim mapy są kiepskie,a głównie to moim zdaniem powinno być na tip top.swoje auto już kupiłem z CIC- darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ;) ,ale teraz jakbym kupił auto bez CIC to wybrałbym raczej alternatywne rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim mapy są kiepskie,a głównie to moim zdaniem powinno być na tip top.swoje auto już kupiłem z CIC- darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby ;) ,ale teraz jakbym kupił auto bez CIC to wybrałbym raczej alternatywne rozwiązanie.

 

Kulfon w życiu bym nie kupił żadnego Dynavina ani innego dziadostwa co ori to ori ,mapy nie są wcale takie złe zresztą można to aktualizować

 

Druga sprawa jak włączy się choćby np mapy gogle czy inne dedykowane mapy to też potrafią pokazać głupoty w ori navi przynajmniej deska wygląda o niebo

lepiej niż w wersji bez w której po prostu wygląda to strasznie ubogo jakos tak pusto ,przynajmniej dla mnie jest kicha ale każdy ma swoje gusta a o nich się nie dyskutuje :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na bajerach typu internet, czy filmy. Raczej audio, bt, navi. W sumie też wolałbym ori - dla mnie o niebo lepsza estetyka.

Problem w tym że nie trafiłem (póki co) na nikogo, kto by mi to rzetelnie wycenił i w chęcią się tym zajął ;)

Obawiam się też, że przeróbki do cic, jak zmiana deski itp. to spore grzebanie w bebechach auta i jak to mówią "trza dobrego fachowca"

Trochę się więc obawiam, że chińskie radio będzie kiepsko grać, no i się psuć, ale w sumie nie mam właściwie żadnego wyboru jeżeli chodzi

o niefabryczne rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.