Skocz do zawartości

Co następne po e60/61


transporter0

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy temat.

Wypowiedzcie się co planujecie następnego po e60/61. Nowsza piątka (F10/11) czy może coś mniejszego/większego. Może niekoniecznie BMW...

Zapraszam do dyskusji.

 

Osobiście jestem trochę rozdarty. Myślę o zmianie auta w drugiej połowie przyszłego roku. Strasznie podoba mi się F11 ale większość czasu śmigam po mieście i gabaryty piątki troszkę uprzykrzają życie podczas parkowania w zatłoczonym Poznaniu. Alternatywą jest F31 (miałem już e46 i e91) jednak polubiłem komfort i przestrzeń w piątce. Przy naszej rodzinie 2 + 1 (3 lata) e61 nigdy nie było za małe. Obawiam się że nowa trójka będzie troszkę przyciasna. Także u mnie na polu boju z BMW F11 lub F31. Silnik pozostaje bez zmian 20d (aż sam się dziwię że to mówię :mrgreen: ).

Poza BMW jedyną opcją dla mnie jest nowa Skoda Superb którą w przyszłym roku będzie można kupić roczną z małym przebiegiem za +/- 100kzł :wink: Ale serce i tak ciągnie do śmigiełek :mrgreen:

Edytowane przez transporter0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast F31 nie lepiej SUVa? Wydaje mi się, że X3/X4 powinno mieć komfort bliżej 5er, a do tego kilka zalet innych.

Co do samego poruszania się po mieście, to wg mnie lepiej mieć dwa auta - jedno małe i jedno duże :) Wtedy wybory są dużo ciekawsze. Choć ja osobiście latam 5-metrową 650ix po Katowicach i jakoś z tym żyję. Swego czasu miałem E71 jako moje daily-car i poza niektórymi parkingami dało się żyć - surround view ułatwiał parkowanie tak, żeby mieć dośc miejsca na wyjście z auta, bo szerokość była lekko kłopotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mam tylko możliwość to biorę do miasta żony Tourana. Na jego karoserii jedna blizna więcej czy mniej nie robi różnicy :mrgreen: Właśnie szerokość podczas parkowania w centrum jest większym problemem niż długość. Nienawidzę śladów po innych drzwiach na karoserii :mad2:

SUV... Użytkuję często VW Tiguana i jakoś wysoko, miękko, głośno podczas szybkiej jazdy autostradowej - to nie dla mnie, przynajmniej na razie.

Co do drugiego auta to dzisiaj żałuję że sprzedałem swoje e46 330i. Nie musiałem bo zamiast F11 stanęło na e61 a ten granatowy wariat był fajny do miasta. Dobrze że chociaż kolega Far3l jest z niego bardzo zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie musi ale Touringi mi się podobają i są przede wszystkim praktyczne podczas wakacyjnych/weekendowych wyjazdów. Sedan, coupe jako drugie auto jak najbardziej. Ponadto mamy też Labka który po zaciągnięciu siatki podróżuje komfortowo w bagażniku :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy czy sam chcesz upalac czy nie, z tych przyzemnych to jakis szybki wanik jak dla siebie to GTR 35 4 osoby wejdą wszystko kwestia kasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastepne: F11 530d lub 535i, może z xDrive. Przywykłem do komfortu E61 i jego gabarytow pojemności (rodzinny wóz).

 

Marzenie: X5 F15 ale to juz troche inna liga i chyba troszke mniej rodzinne niz seria 5. Pzdr ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.