Skocz do zawartości

Chłodnica e92 335i


zuk123

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: e92, Europa, 335i, automat, rocznik 2006

 

Witam,

zaczęła mi ciec chłodnica. Co oczywiste, postanowiłem ją wymienić. Chciałem kupić oryginał firmy Behr, niestety nie był dostępny, wybór zatem padł na firmę Nissens, która też jest ponoć niczego sobie.

Chłodnica przyjechała, wszystko OK. Kilka dni później pojechałem na umówioną wizytę u mechanika i okazało się, że niestety ale... nie pasuje. Brakuje w niej jednej dodatkowej dziurki, którą to zaznaczyłem strzałką na zdjęciu.

Poza tym wszystko jest OK.

Dochodzenie, które przeprowadziliśmy na szybko wskazuje na to, że chłodnica z taką "dodatkową" dziurką prawdopodobnie ma zastosowanie w samochodach z automatem i ew. dwusprzęgłówką. W manualach tej dziurki (chyba?) nie ma.

Skontaktowałem się z przedstawicielem/handlarzem Behr'a. Stwierdził on, że chłodnica została wycofana z "aftermarketu". Co za tym idzie, można nabyć ją tylko w serwisie, po okazyjnej cenie, oczywiście jest to chłodnica Behr'a :D

Jeszcze do niedawna była dostępna poz serwisami.

 

Moje pytanie brzmi:

 

do czego jest ta dziurka? Nie jest to żaden dodatkowy kanał, po prostu dodatkowy króciec wchodzi do bocznego (od strony pasażera) zbiornika chłodnicy.

Czy ktoś się orientuje skąd idzie ten wężyk, który jest do niego podpięty?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam.

 

żuk

 

 

http://s30.postimg.org/5m5fb1zm5/ch_odnica_bmw_strzalka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hej,

wymianialem u siebie ten wężyk, z jednej strony szybkozłączka, z drugiej natomiast konczy się zwyczajnie gumowa rura, która naklada się na króciec metalowy i sciska opaska, o ile pamiętam krociec wychodzi z bloku silnika (?), nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.