Skocz do zawartości

Wyciek paliwa M43B19


Krywciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem, a mianowicie chyba ubywa mi gdzieś paliwo. Dodam, że zawsze jak odpalę samochód to czuć jest woń benzyny. Dodam iż sonda lambda jest sprawna, sprawdzana na kompie więc wykluczam przelewanie paliwa do tłumika. Dziś zjechałem do parkingu podziemnego i po pół godzinach jak wróciłem czułem woń benzyny. Na świeżym powietrzu nie czuć ale na parkingu podziemnym owszem. Dodam iż sprawdzałem spód auta i nie zauważyłem żadnego wycieku. Zbiornik jest cały. Zauważyłem pod maską ze na końcu szyny gdzie znajduje się regulator ciśnienia paliwa, jest oblepiona tak jakby paliwem. Brązowiutki kolor się zrobił. Latam na gazie sekwencji, przejadę z 3-5 km no i gazik się załączy. Zależy od temperatury, ale teraz w tych warunkach jakoś 3-5km. Do butli wejdzie mi 60 l gazu- 59 z groszami. Zaleje full gaz i tak za stówkę paliwa to mam około 23l benzyny. Zrobię około 55-560 km w mieście na tym gazie ale niestety wskazówka paliwa w tym czasie zejdzie do zera. Kiedyś zalałem za 50 zł benzyny i starczało mi prawie na dwa tankowania gazu.

 

Dodam że na nierównościach przytarłem tyłem ale tak jak mówiłem nie znalazłem uszkodzenia zbiornika. Męczy mnie ten zapach benzyny po odpaleniu no i te zużycie benzyny. Zauważyłem nawet że jadąc na gazie blisko rezerwy paliwa nagle rezerwa wskoczyła :cry2: :cry2:

 

Proszę o pomoc nie mam siły co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekwencja odcina tylko wtryski paliwowe tak że układ cały działa i paliwo krąży.

Mnie ciekło z pod regulatora ciśnienia nie tak dawno a wcześniej z węży przy listwie wtryskowej.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie na końcu listwy wtryskowej mam tak jakby zalepione paliwo koloru ciemnego brązu. Jest możliwe że to przez to jest ten zapach paliwa ? Ciężko mi jest określić ile ucieka, codziennie patrze na wskazówkę i jednak o ten 1mm kreska opada albo mam już obsesje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.