Skocz do zawartości

Bmw e63 630i poprawa dźwięku


michalss007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym poprawić dźwięk w moim e63 630i po lifcie... mam pytanie czy np wycięcie lub "wypatroszenie" katalizatora coś da ? zależy mi też aby spalanie nie wzrosło :) mam też jeszcze jedno pytanie ponieważ w katalogu części zauważyłem że końcowe wydechy występują w dwóch rodzajach zwykłe oraz dla samochodów z trybem sport ja posiadam tryb spot i tu nasuwa się pytanie czy powinien się zmieniać dźwięk po włączeniu trybu sport czy jest jakiś inny powód dla którego występują dwa rodzaje ? z góry dziękuje za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz lepszego dzwieku wrzuc v8 ;) a tak na powaznie pomysl nad wybebeszeniem tlumikow koncowych bedzie efekt i do tego tani ;) a tez nie bedzie uciazliwy przy dłuzszej trasie :D

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem znam v8 mialem juz 3 jedno w posrsche cayenne turbo s potem w BMW x5 no i mercedesie cls 550 i ten pod wzgledem dzwieku byl nie do przebicia poprostu poezja ;) a z tym wybebeszeniem to tak na powaznie ? Robil ktos moze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak serio mozna wybebeszyc jeden tlumik i zobaczysz efekt :) jesli chcesz tanio :) mozna kupic tlumik dedykowany albo wydech od m6 :D cls dla mnie najpiekniejszy merc w histori

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mówisz ze jeden starczy ? czy od razu dwa ? :P są np na allegro jakieś ulter sport nie wiem czy to jest coś warte ? nie chce robić wieś tuningu ale chciałbym żeby trochę głośniej mruczał :) co do cls to jedyny merc jaki mi się podoba (no może jeszcze cl) super się nim jeździło zawieszenie airmatic było najlepsze ze wszystkich jakie miałem :) ale zawsze jak musiałem gdzieś jechać ojca e60 to sentyment do BMW wygrywał jak by to powiedzieć BMW nie starzeją się tak szybko w szczególności wnętrze :) tak samo reakcja na gaz w bmw jest natychmiastowa w mercu z lekkim opóźnieniem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no musil bys zobaczyc czy wystarczy wybebeszyc jeden w zalerznosci jaki efekt cie satysfakcjonuje :D wydech z m6 jest fajny ale zostawmy go dla prawdziwych m6 ;) merc to auto najbardziej komfortowe a bmw stawia na radosc z jazdy ;) i niech tak zostanie bo ostatnie modele bmw tez zaczynaja byc bardziej komfortowe niz sportowe :x

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedynie moze pomoc a nie zaszkodzic tu kolega z forum ma 630i pogadaj z nim i zobacz filmiki modzil z wydechem http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=6&t=147382&start=180

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec bylem u mechanika jutro moglby to zrobic od reki tylko powiedzial zebym liczyl sie z tym ze efekt moze byc inny niz oczekiwania a mianowicie moze byc metaliczny dzwiek zamiast basowego i teraz troche boje sie zaryzykowac szkoda ze nikt nie mial z tym zadnych doswiadczen... A z tamtym kolega pisalem i ma wymieniony wydech ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trzeba przyznac ze brzmi dobrze ;) nie wiem jaki jest koszt ale zawsze to profeska ;) zrobisz jak uwazasz wybebeszenie to zawsze alternatywa jesli cos pomodzisz pochwal sie efektem :8)

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą instrukcje co prawda do zupełnie innego modelu ale wydech to chyba wydech powinno być w środku podobnie i ja bym nie dokładał dwóch rur tylko otworzył bym od góry wydech jak puszkę i w kolanku wyciął dziurę tak jak tam na tym zdjęciu z dwoma strzałkami i ładnie od góry zaspawać pomalować cynkiem i powinno być ok co ? a co do profesjonalnego wydechu to dwa końcowe wydechy około 2500zł i wydaje mi się to dużo tym bardziej że wszystkie ostanie samochody miałem około roku a 2 poprzednie po pół roku :P w tym co prawda się zakochałem jak w żadnym innym ale myślę że idzie ten dźwięk samemu poprawić w jakimś stopniu :) wracając do tematu proste pytanie po takiej modyfikacji zyska coś basu ? czy szkoda kasy i czasu ?

 

http://www.7er.pl/download/wydech.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko powiedziec tam jest serce v8 ;) wiec duzo latwiej o poprawe akustyczna :) nikt ci nie bedzie doradzal jstes dorosly wiesz co robisz :) podjedz do zakladu ktory sie specjalizuje w tlumikach oni ci doradza

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja tez mam 630 i i zamierzam to samo robic ale doradzilbym kupienie rury perforowanej czyli taka z otworami na srednicy wokol , waty szkalnej i welny stalowej, wtedy niebedzie metalicznego dzwieku tylko sportowy wydech cos jak dedykowane sportowe tlumiki , wybebeszasz wszystko wspawujesz przelot rura perforowana pozniej owijassz welna stalowa i na koniec welna mineralna zaspawujesz tlumik i jest git. pozdrawiawm ja tak zamierzam robic tanio i mysle ze efekt podobny co drogie sportowe tlumiki, bo przeciez je na takiej samej zasadzie robia, i nietrzeba wymieniac tlumikow tylko rozciac i zaspawac, ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Też, myślę nad poprawą tłumików. Chodzą mi po głowie też te Ultery. Może ktoś cośjuż wymodził i pochwali się co i jak :)

 

witam.

kiedys jeden kolega opisywal tu na forum swoja e63 i wymiana tlumika(warto poszukac) robila to firma ze Wroclawia "MARGO" ul.dlugopolska 10 tel,713731005 sam chcialem w swojej zrobic ale brakuje wiecznie czasu ale dane spisałem :D koszt tego jak dobrze pamietam ok 900 zl .byl to oryginalny tlumik ale przerobiony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też, myślę nad poprawą tłumików. Chodzą mi po głowie też te Ultery. Może ktoś cośjuż wymodził i pochwali się co i jak :)

 

witam.

kiedys jeden kolega opisywal tu na forum swoja e63 i wymiana tlumika(warto poszukac) robila to firma ze Wroclawia "MARGO" ul.dlugopolska 10 tel,713731005 sam chcialem w swojej zrobic ale brakuje wiecznie czasu ale dane spisałem :D koszt tego jak dobrze pamietam ok 900 zl .byl to oryginalny tlumik ale przerobiony.

pozdrawiam

Podaje link do tematu

viewtopic.php?f=45&t=239741

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.