Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika 2,5tds


przemekmlodyy89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc czy spotkaliście się może z takim problemem jak moj dotyczący silnika 2,5tds z 1997roku. Mianowicie w mojej bmw stojącej po całej nocy na drzwrze silnik nerowno pracuje . Gdy ją zapalam delikatnie puszcza dżina, na ssaniu pracuje rowno dopiero gdy wylącza sie ssanie silnikiem zaczyna trzepac na wolnych obraotach, Gdy dodam gazu jest okey podczas jazdy jest okey. Poduszki pod silnikiem wymienialem oraz swiece żarowe. Gdy auto złapie temperaturę i wskazówka stoi w pionie przejade jakies 5km i bmka pracuje idealnie . Gasze zapalam jezdze cały dzien i pali pięknie pracuje rowno. Dopiero gdy silnik calkowicie ostygnie problem sie powtarza. Jak myślicie co może być przyczyną?? Dużo szukałem na forum i nic sensownego nie wyczytalem , więc zanim zaczne cos działać piszę do was drodzy forumowicze. Może ktoś z was spotkał sie juz z takim przypadkiem i mi cos podpowie gdzie szukac. Pompa była robiona 2 miesiace temu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDS-y nie mają ssania :-)

Od dawna tak masz? Po naprawie pompy nie ustało?

Sprawdź połączenia wiązki z czujnikami temperatury. Przydałoby się podpiąć go pod kompa i zczytać błędy i parametry.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak odpalam to auto chodzi rowno tak jak na ssaniu dopiero po chwili zaczyna chodzic nierowno. POwiem tak auto mam od 3 miesiecy kupilem od znajomego i pomp juz kulała bo ciekła ropa spod takiego dekielka widocznego z wierzchu . zregenerowali uszczelnili chodzila dobrze miesiac i od dwoch miesiecy wlasnie chodzi tak dziwnie ze na zimnym silniku chodzi nierówno a jak sie nagrzeje wszystko jest ok i tak caly dzien . Szczególnie po nocy tak ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.