Skocz do zawartości

N42 problem z czujnikiem położenia wałka (a może z wiązką)


cxmel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Jestem tu nowy i zwracam się z konkretną prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu z czujnikiem.

Auto to E46 316i 2002r. (lift) silnik N42, kupiłem je dość niedawno, z silnikiem w niezbyt dobrym stanie. Wymieniłem mu już vanosy, rozrząd i kilka innych rzeczy ale nie w tym rzecz.

Na komputerze stale widnieje błąd P0013 - czujnik położenia wałka rozrządu, strona wydechowa. Po skasowaniu błędu pojawia się on z powrotem. Czujniki oba są sprawne bo je zamieniałem a błąd zawsze pojawia się z tej samej strony.

Jak "przedzwoniłem" wiązkę, to sygnał z czujnika wałka ssącego pojawił mi się na 7 pinie wtyczki, natomiast sygnał z rzekomo uszkodzonego wydechowego na pinie 9,11,12,13... dalej już nie sprawdzałem.

Nie jestem specem od elektroniki samochodowej ale wydaje mi się że sygnał z takiego czujnika powinien być tylko na 1 pinie - tak na logikę. Czyżby uszkodzony kabel zwarł się gdzieś do masy lub reszty instalacji ?

Moja prośba do Was, żebyście potwierdzili czy się nie mylę w moich przypuszczeniach i ewentualne podesłanie rozpiski pinów w tej właśnie wtyczce, żebym wiedział który czujnik na który pin przychodzi, z taką wiedzą będę mógł dalej działać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy ci pomogę ale ja miałem u siebie że cały czas mi wyrzucał błąd czujnika wałka rozrządu wydechowego a okazało się że był zepsuty czujnik położenia wału krokowego i wyskakiwał błąd na wałku wydechowym długo z ty walczyłem zanim do tego doszedłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.