Skocz do zawartości

E46 320Ci automat - pytanie o skrzynie


kamebmw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż jestem nowym forumowiczem i jeżeli temat się powtarza to wybaczcie.

 

A więc przechodząc do sedna sprawy. W moim jakże szczęśliwym domu zawitał nowy członek rodziny któremu na imię BMW E46 320Ci. Posiada on automatyczna skrzynie biegów. Samochód nie był jeżdżony od ok 8 miesięcy. Po tym okresie jak każdy normalny człowiek wymieniłem olej w silniku wraz z filtrami, wszystko wydawało się, że jest okej, aż tu nagle po ok 800 przejechanych kilometrach wyskoczyła dziwna kontrolka na wyświetlaczu skrzyni biegów. Zamiast pokazywać w jakim położeniu jest skrzynia wyskoczyło tak jakby koło zębate i w środku wykrzyknik. Aby sprawdzić o co chodzi samochód został zaparkowany na poboczu po chwili zgaszony. Kilka minut później odpalony i skrzynia pracuje normalnie. Błąd zgasł, zamilkł wręcz. Przy postoju po błędzie nie było najmniejszego problemu ze zmiana z P na R, N i D. Wcześniej sprawdzałem czy wchodzi S/M i nie było najmniejszego problemu. Samochód od tego incydentu przejechał ok 200km, cały czas mnie to nurtuje dlaczego wyskoczył taki błąd? Czy na zimno, czy rozgrzany można zmieniać tryby pracy skrzyni, nie szarpie, reaguje dobrze na dodawany i ujmowany pedał gazu. Wiem, że powinienem sprawdzić to na komputerze, ale który normalny diagnosta pracuje po nocach? ; /

 

Jeżeli ktoś miał takie przypadek i mi go tu opisze będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to że dużo ludzi nie pisze skąd jest!!! Może jesteś z moich okolic i wystarczyłoby dać znać i już byśmy sie umawiali na podpięcie pod kompa?? ( oczywiscie za darmo), ale nie lepiej wypisać w profilu całą stajnie aut a miejscowości nie podać.

 

Nie trafiłeś na forum wróżek i czarodziejów niestety. Taki błąd nie bierze sie znikąd wiec polecam czym prędzej komputer :) mam takie auto ponad 4 lata i nigdy takiego błedu nie miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, profil uzupełniony.

 

Wracając do tematu. Na komputer jestem umówiony w poniedziałek. Co wyskoczy wszystko opisze w celu uzupełnienia tematu, może komuś sie przyda. Samochód przejechał od tego błędu już ok 500km i wszystko jest okej, ale mimo to sprawdzę.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.