Skocz do zawartości

e46 M52B20TU swap M52B23TU


jakowskim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam e46 coupe 2.0 w benzyna na podwójnym vanosie z 1999 płyn chłodniczy dość nadmiernie uciekał więc została zrobiona głowica.

Problem pozostał dalej płyn zżera 2.5l na 100km diagnoza pękniety blok silnika mechanik stwierdził ze najlepiej bedzie wymienić silnik.

I z racji tego że wcześniej przed tym miałem 2.8 w sedanie zastanawiam się nad swapem na M52B23TU.

 

Co potrzebuje do kompletnego swapa z M52B20TU na M52B23TU ?

Edytowane przez jakowskim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak już to szukałbym coś z rodziny m52tu, czyli m52tu25 (323i) lub m52tu28 (328i).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki mój silnik to M52/Tu na podwójnym VANOSIE.

Czy silnik i komp będą tylko do przekładki czy muszę też wymieniać kupę gratów ?

Z góry dzięki za pomoc.

 

Edit # sprawdziłem realoem i wszystko jest identyczne prócz rzecz jasna dyferencjału i należało by przeprogramować sterownik DME

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mieszkasz w pobliżu Bydgoszczy to możesz zrobić swapa na dowolny silnik - gratami się nie przejmujesz bo wszystko co jest potrzebne masz w cenie

za m54b22 z 2001 roku - 2,5 tys części, a trochę tego było bo miałem r4 (silnik,osprzęt,skrzynia,wał,most,dyfer,układ wydechowy, hamulce itd, itp)

z tego co pamiętam za m54b28 chciał coś koło 3500 (niestety jak ja montowałem nie miał nic w aucie)

no i do tego na miejscu mechanik który montuje, wozi i zamienia co potrzeba :) - 1,5kk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.