Skocz do zawartości

E60 525d 2004r - problem z odpaleniem


kilinho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc, ponieważ moje BMW nie chce odpalić. Rozrusznik nie kręci, słychać tylko kliknięcie w stacyjce przy próbie odpalenia. Akumulator jest sprawny. Przy próbie odpalenia samochodu podgrzewane są nawet świece, więc problem z kluczykiem odpada. Próbowałem odpalać na wszystkie kluczyki jakie posiadam do auta.

Po podłączeniu INPY wyskakują takie błędy:

93FC 94E7

9AF4 9AFF

4530 4321 4302 4C23 4477

5F56 5EBA 5DD2

A36D

931A A557

E18D E18C E18F

A418 A419 A448 A449

4C78

9913

 

Po wykasowaniu błędów oraz po wyciągnięciu akumulatora (aby go podładować i sprawdzić czy to nie jego wina), pojawiły tylko takie błędy:

93FC

9AF4

A0B0

9C78

 

Czy jest to wina rozrusznika, klemy IBS?

Czasami zdarzała się podobna sytuacja że rozrusznik nie kręcił, ale po poruszeniu klemami przy aku, auto odpalało. W tym momencie nawet to nie pomaga. Komputer pokazuje napięcie w akumulatorze około 12.6V. Zamontowany jest akumulator 95Ah/800A (kupiony jakieś pół roku temu).

Gdańsk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki podobny problem .

Naciskam start / stop i świece się grzeją a potem nic .

Słychać tylko odgłos cykania ( jakby elektomagnes w komorze silnika ) .

Akumulator sprawny ( nowy ) wszystkie kontrolki się palą normalnie ( nie przygasają ) nie ma błędów .

 

Czy mogły się zawiesić szczotki w rozruszniku czy coś innego ?

 

Dzięki z góry za pomoc !

Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.