Skocz do zawartości

320d, jak sprawdzić wersję?


darek1725

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chcę sobie wgrać polski soft do swojego auta. Poczytałem trochę forum i przeszukałem chomika i wpadłem na takie coś: http://chomikuj.pl/berciu/BMW+Nawigacja/Navigacja+MK4+SOFT . W czwartej pozycji pisze tam: "Ten soft modyfikuje wersję Italian (włoską) na polski, przeznaczony tylko do włoskich wer." Jestem laikiem w tych sprawach i nie chcę sie pomylić dlatego pisze tutaj. Jak mam sprawdzić jaką mam wersje ? Mam mk4 i wersje 31. W menu jest wszystko po niemiecku z możliwością zmiany języka na włoski i francuski. Auto mam sprowadzane z Włoch, rok 2003, wszelakie książki są po włosku. Czy to oznacza że mam włoską wersje i muszę wgrać ten soft co wyżej pisałem? Czy może może być zwykły? Czy jak wybiorę przykładowo inny soft to mogę coś zepsuć? A w vin-ie znajdę taką informację?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Rozkoduj VIN, jak będzie auto z Włoch to masz Włoską wersję:) W moim rozkodowanym winie wygląda to tak:

S855A LANGUAGE VERSION ITALIAN Wersja językowa, włoski

oraz jeszcze czy masz nawigację z fabryki czy ktoś dokładał:

S609A NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

 

Ja do swojej navi wrzuciłem soft od Yaza i działa bez problemu (NAV_SW-yaza.rar). Auto mam z Włoch też 2003 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To jest wersja v32. Nowszej nie ma. Z tego co się orientuję, to z programowaniem na niższą wersję jest jakiś problem, a na tę samą powinien ci zrobić. Ja jak sobie robiłem, to musiałem zrobić upgrade, bo namieszałem coś w programie INPA i wykasowało soft z navi i napisało proszę włożyć płytę. Po tym zabiegu soft Yaza poszedł bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze jedno pytanko:) Czy coś może pójść źle podczas wgrywania softu? Mogą być jakieś problemy? Może sie zdarzyć że całe navi "padnie"? Co wtedy?

Na koniec jeszcze raz:( bo czytam tu temat o wgrywaniu softa i zgłupiałem już całkowicie.

Mam auto z 2003r. z Włoch, w navi są dostępne następujące języki: włoski, francuski i niemiecki, wersja (sw 4-1/00). Czy wgranie bezpośrednio softu od yaza będzie działać? Czytałem temat i niektóym się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Różnie bywa ale z tego co pamietam jak wszystko pójdzie dobrze na koncu pojaw Ci se komunikat płyta wysunie C się z napędu i tu uwazaj najpierw ja wyciągnij a potem zatwierdz a nie odwrotnie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.