Skocz do zawartości

BMW E90 320d - problem z prowadzeniem


dentist86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Bardzo proszę o pomoc w diagnozie.

Miałem ostatnio nieprzyjemną przygodę, jadąc spokojnie nagle wpadłem na nieznaczone roboty drogowe i wjechałem na poprzeczny próg między starym a nowym asfaltem. Było słychać dość duże uderzenie - jechałem około 80 km/h.

Od tego momentu miałem wrażenie że samochód zaczął "pływać" i mocniej przechylać się na zakrętach, jakby trudno było utrzymać właściwy tor jazdy.

Nie było żadnych stuków, samochód również nie ściąga w żadną stronę. Wrażenie jakby nagle wyłączyło się moje utwardzone, sportowe zawieszenie (mam M-technik).Mam też wrażenie że samochód jest trochę wyższy... Na dziurach stał się bardziej komfortowy i wręcz "buja".

 

Samochód z 2009 roku, przebieg 164 000.

 

Zgłosiłem to do serwisu. We wstepnej diagnozie oceniono skrzywienie prawej przedniej felgi - serwis BMW M-CARS przy Josepha Conrada w Krakowie.

Wymieniono opony wraz z felgami na zimowe (po wyważeniu), wykonano badanie stanu amortyzatorów i zrobiono geometrie. Na geometrii wyszła różnica z tyłu - po korekcie powiedziano mi że wszystko jest ok.

 

Wg. mnie dalej jest coś nie tak - nic się nie poprawiło.

 

Czy ktoś może mi doradzić co mogę jeszcze sprawdzić/ gdzie pojechać - jestem z Krakowa.

 

W załączeniu wyniki badań:

GEOMETRIA:

https://www.dropbox.com/s/0ed3mbckng1qh7k/wynik%20geometria%20BMW.jpg?dl=0

AMORTYZATORY:

https://www.dropbox.com/s/m5eyqn6ac1apb2s/badanie%20amortyzatory%20BMW.jpg?dl=0

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.