Skocz do zawartości

E46 316ti 1.8 Gasnie na ciepłym silniku i nie chce odpalic


handcream2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam BMW e46 z silnikiem 1.8 benzynka n42. Posiadam problem z którym nie mogę się uporać. :idea: A wieć, zostawiłem auto sprawne w garażu troche postało bo około 4 tygodni. Po przyjeździe do domu pojeżdziłem autem okolo tygodnia i zaczał sie problem. Autem jezdzilem do pewnego momentu. A wiec.....

Kiedy auto sie rozgrzeję mam problem z jego odpaleniem..... godzine, dwie pojezdze, pojde na zakupy auto postoi na parkingu okolo 5 min. po czym wracam chcac go odpalic auto kreci i nie odpala dopiero po ostygnieciu udaje mi sie go odpalic i silnik pracuje choc nie tak jak powinien bo brak mu mocy. Gdy odpali zapala sie kontrola trakcji. Czasami potrafi zgasnac w trakcie jazdy. Przypomne ze te rzeczy dzieja sie tylko na goracym silniku. Auto z rana na zimnym lub troszke cieplejszym silniku odpala bez problemu na dotyk. Wymienilem juz czujnik temperatury plynu chlodzacego, czujnik polozenia walka rozrzadu i czujnik walu korbowego..... nie mam pojecia o co dalej moze chodzic..... błedy ktore komputer pokazuje to czujnik walka i czujnik walu korbowego. Jesli ktos mial podobny problem prosze o pomoc... :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe objawy uszkodzonego czujnika położenia wałka.

Pierwsze pytanie czy wymieniłeś prawidłowy czujnik bo są dwa - po stronie ssącej i wydechowej.

Drugie pytanie czy wymieniłeś czujnik na oryginał. Jeśli chodzi o te czujniki to niestety tylko oryginały wchodzą w grę. Masa ludzi montowała zamienniki i za chwile problem powracał.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety w przypadku czujników chytry dwa razy traci.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak jestes pewien, że to czujniki to albo używki, ale to loteria albo nowe ori.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie odpada tylko na ciepłym to winny jest przynajmniej jeden z tych czujników.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja jakbym miał kupić takie cudo to przeczytałbym pół google, żeby sprawdzić czy warto oszczędzać (chociaż wiadomo, że nie warto) a Ty chyba czytałeś jak już zamontowałeś.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest małe prawdopodobieństwo żeby uszkodziły Ci się obydwa czujniki naraz. Jeśli mechanik wymienił Ci obydwa, to jestem pewien, że jeden dobry oryginał poszedł na śmietnik (chyba, że oddał Ci stare czujniki lub ma je u siebie). Jeśli masz stare czujniki to ja bym metodą prób i błędów sprawdził, który jest sprawny, to znaczy założyłbym jeden oryginał, zamiennik po drugiej stronie i sprawdziłbym błędy. Potem na odwrót. Gdybyś wiedział, który jest sprawny mógłbyś go z powrotem zamontować i dokupić tylko jeden uszkodzony (oczywiście oryginał :D )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz, że czujniki położenia wałków są OK? Zarówno uszkodzenie czujnika położenia wałka i wału korbowego może powodować takie objawy, a czujnik położenia wałka znacznie częściej się uszkadza. Autor tematu napisał, że wymienił wszystkie trzy czujniki na nieoryginalne (zakładam, że czujnik położenia wału też). Po tej wymianie wyskakuje błąd czujnika położenia wałka i wału - czyli już nie wiadomo co jest uszkodzone.

 

Najprościej byłoby założyć z powrotem wszystkie 3 czujniki na te wymontowane oryginały, sprawdzić ponownie błędy i dokupić zapewne tylko jeden uszkodzony :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisalem nigdzie ze sa ok, natomiast czujnik polozenia walu jest czujnikiem nadrzednym i to jego uszkodzenie w silniku n42 powoduje ze samochod nie odpala. Bledami w tym wypadku nie ma co sie sugerowac bo jak ecu nie moze zlapac synchronizacji to wali roznymi dziwnymi bledami z reguly czujnikow polozenia walkow. Wystarczy poczytac podobne tematy a jest tego sporo gdzie ludzie mieli takie problemy i dopiero wymiana czujnika walu na oryginalny daje porzadany efekt. A najlepiej zamontowac wszystkie 3 oryginalne tak jak piszesz (nawet uzywane aby sprawne) i problem zniknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mam juz pomysłów na moj pojazd :( straciłem siły, czujniki powymieniane na orginały a problem ten sam, te same błedy, Auto rozgrzane potrafi zgasnac podczas jazdy, nastepnie nie moge go odpalic, wraz z problemem odpalenia zapala sie trakcja i wszytskie kontrolki zwiazane z napędem i hamulcami, auto postoi chwile temperatura spadnie i auto odpala i jezdzi. Co dalej wymienic? ;p jesli komp pokazuje ciagne bledy czujnika polozenia walka i walka rozrzadu :idea: :idea: :idea:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.