Skocz do zawartości

bmw e36 2.8 klapka wydechu podłączyć czy nie ?


wenek17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jakiś czas temu zrobiłem swap mojej e36 na 2.8, jak wiadomo 2.8 ma klapke w wydechu ale darowałem sobie jej podłączenie z tego wzgędu że każdy mówił "aaa ta klapka to tylko po to by cicho było na niskich obrotach" teraz jestem już bardziej dokształcony w sprawach "tuningów" i wiem że wydech powinien mieć odpowiednią rezystancję i tu moje pytanie czy faktycznie w tym modelu ta klapka jest tylko po to zeby stłumić dźwięk czy przymyka ona wydech po to zeby na wolnych obrotach nie był on za luźny przez co moje auto możliwe ze traci Nm przy niskich prędkościach obrotowych. Są tu spece potrafiacy odpowiedzieć na moje pytania? moze ktoś hamował auto z odłączoną i podłączoną klapką ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja teoria łączy wszystkie dostepne na necie teorie i według mnie działa to na obie sprawy :) jak wiesz 2.8 jest delikatnie zdławione kolektorem żeby lepiej jechało z dołu, dlatego uważam że klapka w wydechu również jest w tym samym celu. Przy okazji jest aspekt akustyczny. Moją testowałem i otwiera się równo przy 4tys obrotów.

Podłączyć możesz i potestować przecież, jak ci się nie bedzie podobać jazda to odłączysz i już. Nie jest to skomplikowane bo tam tylko zaworek i podciśnienie podpiąć.

 

Żeby wiedzieć na 100% po co to było musielibyśmy się dostać do inżynierów którzy to projektowali i od nich się dowiedzieć czy tylko halas, czy tylko dławienie wydechu, czy obie te rzeczy.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.