Skocz do zawartości

Nowy nabytek 645 SMG-kilka pytań, problemików


gelu1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy modelu serii 6. Ponieważ jestem fanem marki BMW postanowiłem zasmakować nietypowego modelu. Jest to model 645 SMG z 2004r. Na tą chwile jestem zadowolony zjazdy tym samochodem. Sprawia sporo frajdy :) Jak to bywa nie jest od razu tak kolorowo, trochę rzeczy muszę poprawić i mam nadzieję że mi w tym pomożecie tak więc dorzeczy:

1. Nie działa panel sterowania w drzwiach kierowcy (szyby, lusterka) Przy otwieraniu/zamykaniu drzwi szyba się uchyla/domyka więc problem tkwi chyba w panelu? A może jakieś bezpieczniki? Dodatkowo orientuje się ktoś czy z Anglika podejdzie?

2. W samochodzie została wymieniona nawigacja (duży wyświetlacz) założony jest z E61. Jest tu ktoś na forum kto będzie umiał to zakodować,gdyż nie działają wszystkie funkcje. Idrive nie działa prawo-lewo.

3. I ostatnia rzecz nie działa PDC. Muszę nasłuchać czujniki i wtedy zobaczymy. Dużo zabawy jest z wymianą, trzeba zdejmować zderzaki?

4. Z prawej strony nie działają ringi, jakie Markery proponujecie? Można używać markerów do jazdy dziennej?

Liczę się z pewnego rodzaju uwagami, jednak jestem majsterkowiczem i wszystkie sprawy poza kodowaniem ogarnę sam. Ważne że technicznie i wizualnie auto jest OK :) Z góry dzięki za wszelkie informacje i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Odpowiem na zadane przeze mnie pytania dla potomnych :)

Ad.1

Wymiana panela na nowy (używany) załatwiła temat.

Ad.2

kodowanie nawigacji pomogło, musiałem dodatkowo wymienić pokrętło Idrive od nawigacji profesional

Ad.3

Wymiana czujnik środkowego prawego tylnego pomogła, Zderzak ściąga się szybko i bez problemu (można go odchylić) Odkręcamy śrubki przy nadkolu, pod rejestracją, od spodu i wysuwamy zderzak.

Ad.4

Żarówka ringów była spalona, wymieniłem obie na markery za około 100zł. Efekt fajny, brak błędu na tablicy rozdzielczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.