Skocz do zawartości

E46 318Ci - zgasł w czasie jazdy i nie chce odpalić


darkglimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jadąc dziś moim BMW, po przejechaniu kilku kilometrów mrugnęła mi na czerwono kontrolka akumulatora i jednocześnie samochodem szarpnęło (stała prędkość - ok. 80 km/h, stałe obroty). Jakieś dwa kilometry dalej samochód zgasł w czasie jazdy, przy ok. 90 km/h, i nie chciał odpalić. Po odczekaniu 15 minut jednak zaskoczył. Przejechałam następnie jakieś 30 kilometrów i nic się niepokojącego nie działo. Zaparkowałam więc samochód, wróciłam po pół godziny. Odpaliłam, jednak auto od razu zgasło. Spróbowałam drugi raz - podobnie. Za trzecim razem zapłon zaskoczył. Zaświeciły się jednak kontrolki: EML, kontroli trakcji i ostrzegawcza kontrolka hamulca. Towarzyszyło temu również falowanie obrotów. Przy próbie ruszenia z użyciem gazu, obroty minimalnie rosły, samochód niby ruszał, ale zaraz później obroty momentalnie spadały i auto gasło.

 

Nie wiem, czy może to mieć jakiś związek, ale jakieś trzy tygodnie temu w samochodzie była wymieniana pompa paliwa oraz filtr.

 

Jakieś pomysły, cóż to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne objawy, jednak mi jak zgasł to odpalał jak chciał, albo po 15 min, albo wcale. Kontrolki takie same mi się zaświeciły, a komputer znalazł dwa błędy: Niska prędkość obrotowa silnika (wał korbowy) i czujnik rozrządu zaworów wylotowych. Mechanik stwierdził, że to będzie jednak czujnik wału korbowego. Kupiłem oryginalna używkę za stówę, wymieniłem i wszystko śmiga :lol: Czujnika rozrządu nie ruszałem, bo błąd o nim już się nie pojawia i wszystko ładnie działa. Ale jak kolega wyżej pisał, komp to podstawa.

 

Edit. Jeżeli to będzie jednak czujnik to kup oryginalny, nowy bądź używany bo z zamiennikami ponoć są jaja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.