Skocz do zawartości

Wymiana paska klinowego i rolki


coffee8

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Wczoraj jechalem sobie i nagle zaswiecila mi sie kontrolka od ladowania, nie moglem wlezc w ukryte menu, zeby cokolwiek sprawdzic. Wchodzilem tam gdzie sie odblokowuje, dalej sobie pstrykalem, ale potem wyrzucalo mnie do normalnego ekranu.

Zjechalem z drogi zagladam pod mache, a tam pasek lezy na dolnej oslonie i jakas sruba sterczy bez rolki. No to dawaj do sklepu, zamowilem czesci i dzisiaj bedzie walka. Czy macie jakies wskazowki od czego zaczac. I ktore sruby luzowac, zeby nie rozkrecac wszystkiego i w miare szybko to zrobic? Poza tym czy moge przemieszczac sie moim wozidlem, czy pompa wody jest na pasku, czy nie jest. Zadna kontrolka od temp silnika mi nie wylazla. A ujechalem tak ze 20km i potem do sklepu z 10km. Silnik N47 318 143. Dzieki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymianę paska masz tutaj:

 

Ja miałem w 320d (184km) wymieniany pasek jakiś czas temu bo świergotał, zwykle po uruchomieniu silnika. Po tym co poczytałem na forum zdecydowałem się na oryginał. Ludzie którzy poszli w zamienniki często narzekali później, że odgłosy wracają.

Z informacji z katalogu BMW wynika, że pasek został zmieniony w lipcu 2012. Nowy typ paska wymaga wymiany jednej rolki, która była aluminiowa, a teraz powinna być stalowa. Do tego poszedł nowy napinacz i jest idealnie, żadnych niepokojących odgłosów.

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za podpowiedzi i filmik. Pomocny mega. Wymienilem sobie napinacz i obie rolki oraz pasek. Gates nie ma co prawda "wloskow" ale jest taki niejednolity i na razie nie ma jakichs piskow, a mieszkamy w bardzo mokrym klimacie.

Jest jedno ale. Chce sprawdzic parametry w ukrytym menu, z VINu wychodzi mi 23, po wklepaniu wszystkiego jak trzeba przenosi mnie do poczatku menu, potem, wierzac, ze juz wszystko mam odblokowane wlaze na 9 celem sprawdzenia ladowania i wywala mnie do ekranu z zegarkiem i temperatura zewnetrzna. Kilka razy probowane. Wszystkie kontrolki i ostrzezenia poznikaly, jest jak bylo przed awaria, tylko, ze nie moge sprawdzic nic w ukrytym. Czy jest na to jakis sposob? Czy oczywiscie, tylko ja jestem taki "szczesliwy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.