Skocz do zawartości

Webasto termo top z/c-nie aktywuje się


jaro9-75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam problem z aktywacją webasto,które było już aktywne była wyświetlona funkcja na ekranie,wyciągnąłem piec do wymiany pompki.W tym czasie samochód jeżdził ok 3 miesiące.Po montażu pieca do samochodu z okazało się,że nie ma dostępu do funkcji włączenia ogrzewania wnętrza.Teraz nie mogę aktywować ogrzewania wnętrza na dodatek wywala błąd dodatkowej pompki a jest sprawna na 1000% . Programy to dis i inpa.

Czy pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no własnie,błąd jest nie chce się skasować.Elektronikę i sterownik inpa i dis widzi tylko nie chce aktywować na pulpit,po odłączeniu akumulatora przy porannych temperaturach słychać było po uruchomieniu silnika ,jak by przewietrzanie pieca ale nie odpalił a teraz nawet tego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, mam webasto u siebie, i korzystam, co prawda sporadycznie, bo to gadżet raczej w naszych warunkach, ale u mnie zawsze włącza się po zatrzymaniu silnika

i zanim że tak powiem się rozbucha mija dobrych parę minut, natomiast podczas jazdy gaśnie

no ale skoro masz problemy w ogóle z aktywowaniem i poprawnym startem tego urządzenia, to raczej od tego zacznij,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem własnie piec sprawdziłem pompę jest ok.podłączam zasilanie piec startuje nie wiem jak sprawdzić tryb grzania bo oprócz przewodów zasilania są jeszcze dwa sterujące cienkie kabelki do kostki 6-cio pinowej. Płytka sterownika wygląda jak nowa, żadnych śladów wody lub nadpalenia układu.

Nie wiem co dalej robić-pomóż ktoś!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, mam webasto u siebie, i korzystam, co prawda sporadycznie, bo to gadżet raczej w naszych warunkach, ale u mnie zawsze włącza się po zatrzymaniu silnika

i zanim że tak powiem się rozbucha mija dobrych parę minut, natomiast podczas jazdy gaśnie

,

z całym szacunkiem ale wiekszych głupot nie słyszałem..chyba kolega faktycznie nie wie o co kaman...

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro, jezeli masz bląd pompki wody to webasto nie odpali.To ze pompka chodzi podpieta pod aku nie oznacza ze jest sprawna.Jest jakies zwarcie juz w srodku , sterownik rejestruje bląd i piec nie ruszy.

Wymien pompke wody(o ile taki masz bład) zobacz czy webasto ruszy z poziomu Inpy. Jesli tak to zakoduj ogrzewanie na kabine od początku.

sprzedam iCom Next Ori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka jest nowa i dlatego piszę ,że jest dobra.Webasto oddałem już do naprawy jak zamontuję po naprawie to dam znać co sie wydarzyło. Wszystkim dziękuję za zainteresowanie tematem.

Ps. WojtekX na pewno się odezwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie

Jest sukces piecyk webasto został naprawiony przez człowieka z Radomia,po zainstalowaniu efekt jest natychmiastowy.Poniżej temperatury 5,5 stopnia wskazywanej przez

wyświetlacz piecyk uruchamia się jakieś 2 minuty po odpaleniu silnika.Nie sprawdziłem do jakiej temperatury podgrzewa,ale dość długo na wskaźniku jest strzałka przed połową.Teraz zostaje tylko zmienić funkcję z dogrzewania silnika na ogrzewanie kabiny i zimy się nie boję. :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie do jaro. i co było w twoim webasto zepsute??? bo mam podobny problem. webasto nie startuje i pokazuje sie bład pompy wody, ale pompy wspomagającej obieg( zwarcie do plusa). i nie wiem za co sie zabrac??:( ciekawe czy chodzi o pompe zespoloną z webasto czy tą do ogrzewania postojowego?? z góry dzieki za pomoc. i czy ktoś sie oreintuje czy webasto z 4.4i bedzie pasowało do 3.0d??

Pozdrawiam

Edytowane przez chmac83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój przypadek to: uszkodzenie sterownika,który jest bezpośrednio na webasto naprawa 220 zł. dodatkowo wymiana pompki dodatkowej też przy webasto.Ja osobiście kupiłem od mazdy"6" jest znacznie tańsza tylko kostkę trzeba zmienić a dokładnie taka sama.Pompkę po wyjęciu pieca należy sprawdzić oddzielnie jeśli chodzi to znaczy,że sterownik do naprawy.Kodowanie to już oddzielna sprawa sam piec startuje nawet bez kodowania jako podgrzewacz silnika.

Jeśli chodzi o rodzaje webasto to nie pomogę.

Ps.

Podziękowania dla WOJTEX-a za pomoc w kodowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.