Skocz do zawartości

Jakie lusterka?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Wracając z pracy nad ranem zastała mnie temperatura -2*. Szyba przednia oszroniona więc trzeba było skrobać a lusterka boczne zaszły mgłą. I tu pojawił się problem byłem przekonany że mam w opcji podgrzewanie lusterek a tu chyba nici z tego, po przejechaniu 12 km lusterka nadal były zamglone :shock:. Próbowałem znaleźć opcje wyposażenia po VIN-ie ale nie mogę się doczytać czy mam podgrzewane lusterka czy nie. Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie bez demontaży szkieł ?

Pozdrawiam.

E46 2003 318i

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Albo wszystkie miały podgrzewane lusterka albo ewentualnie chyba tylko najmniejsze wersje silnikowe mogły nie mieć. 318i pewnie miała. Pierwsze co to sprawdź bezpieczniki, chyba nr 25 dla prawego, a dla lewego nie wiem, sprawdzisz na rozpisce. Ja się muszę zając moim prawym, bo nie grzeje wcale albo z dużym opóźnieniem. Może być jeszcze przepalona mata grzewcza lusterek.
Opublikowano
  • Autor
Sprawdziłem bezpieczniki, niestety jedyna piątka która tam siedzi to ta od parktronika, następny jest dopiero nr 27 od świateł cofania. Czy to oznacza że w mojej wersji nie ma podgrzewanych lusterek?
Opublikowano
  • Autor
Niestety strona nie działa. Martwi mnie brak tego bezpiecznika nr 25 :?
Opublikowano

zobacz czy nie masz bezpiecznika bo ktos go wyjal czy fabrycznie nie ma w nim blaszek

jak poswiecisz latarką to doskonale to widac

jesli są blaszki to wkladaj bezpiecznik

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Opublikowano
  • Autor
Niestety Blaszki są tylko w dolnym mocowaniu, w górnym pusto :( sprawa rozwiązana brak grzania lusterek.
Opublikowano

rozkoduj vin i zobacz na jakie kraje masz wersje

mało prawdopodobne aby na niemcy czy PL byly wersje bez grzania

moze bmw na cieple kraje kastrowalo z tej opcji wyp

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Opublikowano
  • Autor
Właśnie szukam cały czas działającego dekodera ale nic nie mogę znaleźć, podane na tej stronie nie działają. Mógłby ktoś mi rozkodować Vin ? Bo już mnie zaczyna to denerwować i nie wiem czy nie dać sobie spokoju z tymi lusterkami :mad2:
Opublikowano

Strona działa, ale widzę że dzisiaj jakoś opornie. Kilka razy odśwież i powinno być ok.

Ewentualnie podaj 7 ostatnich cyfr VIN to spróbuję u siebie.

 

PS. Jak na dole masz blaszki a na górze nie, to trochę podejrzane...

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor

No. Description

320 MODEL DESIGNATION, DELETION

 

354 GREEN STRIPE WINDSCREEN

 

423 FLOOR MATS, VELOUR

 

428 WARNING TRIANGLE

 

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

 

434 INTERIOR TRIM

 

473 ARMREST, FRONT

 

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

 

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

 

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

 

550 ON-BOARD COMPUTER

 

660 RADIO BMW REVERSE

 

801 GERMANY VERSION

 

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

 

879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION

 

972 COMFORT PACKAGE

 

 

Przed chwilą próbowałem dojrzeć jak pod tymi lustrami to wygląda i jest tylko jedna wtyczka 3 kable

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Nie wierzę, że nie masz tu podgrzewanych lusterek. Sprawdziłeś dokładnie rozpiske z bezpiecznikami, bo może źle pamiętam, że to nr 25?
Opublikowano
  • Autor

Tak

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAcQjRxqFQoTCO6gi_iU48gCFQlSFAod9toCvw&url=http%3A%2F%2Fgummiss.wrzuta.pl%2Fobraz%2F32kz6wkmVTY%2Fbezpieczniki_e46_po_polsku&psig=AFQjCNEgfQ8nioZG9n7jjit6EPu77YSibw&ust=1446052888527409 pod 25 jest pusto i mocowanie bezpiecznika jest tylko w dolnej części. Czyli sprawa rozwiązana. :mad2: Może zaczynają działać przy jakiejś temp ? Czy nie są zależneod odszraniania szyby przedniej/ grzania tylniej ?

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Grzeją chyba od +6 albo coś w tej okolicy, nie są powiązane z podgrzewaniem tylnej szyby.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
No to faktycznie po zagadce - czeka cię trochę grzebania przy puszce z bezpiecznikami...
Opublikowano
  • Autor

Już nic nie wymyśle, może w przyszłości dodam maty grzewcze. Widziałem gdzieś takie rozwiązanie ale chwilowo sobie odpuszczę. Pozostaje tylko zdziwienie i lekka złość że w samochodzie w którym są grzane fotele nie ma grzania lusterek. :shock: Pytanie jaki koszt i ile rozbebeszania samochodu pod taka operacje i czy jest sens pchać się w tą całą zabawę. Dziś miałem trochę czasu i zdemontowałem wkład lusterka (zdjęcia w linkach)

http://zapodaj.net/02e62e8248824.jpg.html http://zapodaj.net/294eae2d2f058.jpg.html http://zapodaj.net/f379fd6662a0e.jpg.html

Jest tam kostka 3 kolory żółty niebieski i czerwony może dało by rade podpiąć się tam z grzaniem mat ??

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.