Skocz do zawartości

Montaż nowej lampy BMW X3 E83


sawa50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych kolegów, Panowie posiadam ten model auta z końca roku 2006 po lifcie.

Pękła mi przednia lampa i cały czas jest zaparowana, z tego co czytałem żeby wymienić reflektor trzeba ściągać zderzak.

Panowie proszę wrzucie mi jakiś link z filmem instruktażowym, foto, lub jakiś czytelny opis krok po kroku z demontażem i montażem tego refraktora.

 

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaka nie musisz zdejmowac. Wystarczy odkręcić kierownicę powietrza nad chłodnicami i odkrecić sruby trzymające atrapę. Sam reflektor trzymają 4 sruby - dwie na górze i dwie małe skręcające lampę ze slizgiem. Sprawdz jednak czy pęknięcia nie można uszczelnić, lampy zregenerować i używać dalej. Jest na forum fachowiec (Reflektory Samochodowe) ale w Twojej okolicy też na pewno znajdziesz specjalistę.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej , nie trzeba demontować zderzaka, pokaż jakie masz pęknięcie i coś doradzę w tym temacie, też coś mam na magazynie , ale dokładnie nie wiem czy same szkło mam czy cały reflektor , pozdrawiam
Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego datajan super wielkie dzięki za tak szybką odpowiedz, a już myślałem ze muszę demontować zderzak.

Lampa prawa którą muszę wymienić, była już klejona pęknięcie jest widoczne i wodę chłonie bardzo szybko.

Nie jestem ekspertem ale nie ma szans, dlatego używkę org. kupiłem za trzy stówki bez przetwornicy i żarnika które posiadam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Refraktory- Samochodowe, to już pozamiatane ponieważ jak powyżej napisałem już kupiłem reflektor stan idealny.

Tylko dręczyło mnie że będę musiał przeprowadzić zabieg wymiany refraktora ja na podanym linku : www.xoutpost.com/bmw-sav-forums/x5-e53- ... tions.html.

A tu miła informacja od szanownych kolegów, jeszcze raz wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory myślałem o innym modelu twojego auta , ty masz starszą wersję więc tu na 99% musisz demontować zderzak , by najmniej musisz go odkręcić z tej strony co wymieniasz reflektor , nie wyciągniesz reflektora bo haczyć będzie przetwornica o zderzak i górne mocowania będą kolidowały , możesz połamać uchwyty ,

 

tak na marginesie , nie chcesz za śrubki sprzedać swojej popękanej lampy ?

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Reflektory-Samochodowe, to już nic z tego nie rozumiem czyli muszę przeprowadzić ten zabieg jak na podanym przemierz linku?

Żeby było bardziej obrazowo to mój nr vin auta: WBAPD11007WF81417. Jeśli ktoś z kolegów jest bardziej w tej tematyce obcykany niech mi poda jakieś instrukcje.

Nich te instrukcje będą bardziej obrazowe, jeśli można z opisem szczegółowym, bo jeśli mam ściągać cały zderzak to już bardziej złożony temat.

Kolego Reflektory-Samochodowe żeby zbić sobie troszkę koszty zakupu stary reflektor jestem zmuszony wystawić na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli w tym zagadnieniu jakim jest wymiana reflektora forum BMW nie ma nic do powiedzenia ? tylko ogólnikowo, musisz zdjąć zderzak, lub przyjedz zrobimy :mad2:

 

Bez obrazy forum, nikt Panu nie będzie tłumaczył jak zdemontować zderzak , czy jak go zamontować.

 

Są od tego warsztaty/fachowcy, jedni biorą mniej drudzy więcej. Nikt też panu nie powie jaka pierwszą śrubkę trzeba odkręcić i przykręcić, Trzeba się było uczyć jako Blacharz Samochodowy i w tedy taka usługę zrobiłby pan sam ,

Zachęciłem , my wykonamy zlecenie , ale tez można podjechać gdzieś w swojej miejscowości, wycenią i też naprawią, oczywiście jak umieją i nie spartaczą,

 

Proszę się też nie łudzić że w tej BMW co Pan posiada nikt za pół darmo nie będzie tego robił, aby było to dobrze zrobione i profesjonalnie proszę się udać do serwisu BMW, na pewno tam zrobię kompleksową usługę,

Wszystko zależy kto ile ma na to przeznaczone środki pieniężne , pozdrawiam ,

Reflektory Samochodowe-SpawaniePlastików
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuje Panu Refraktory-Samochodowe za bardzo czytelne zobrazowanie mojego problemu, i jak mogę ruszyć dalej ten temat :wink:

Kolego datajan jestem z okolic Wawy, i własnie w tym momencie ponieważ mam urlopik zabieram się za ten reflektor.

Dam znać czy udało mi się żłożyc z jednego BMW dwa modele :D , ale serdeczne dzięki kolego datajan za szczere chęci.

Zawsze jakaś wskazówka choć mała, nie tylko ogólnikowa jest wskazana, przecież od tego jest to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wymiana dokonana czas trwania 2,5 h banalnie prosta sprawa, strach ma wielkie oczy

Jeśli ktoś z kolegów będzie miał podobny problem jestem do dyspozycji i opisze od A do Z.

Powyżej zamieściłem link, tam jest podana wymiana BMW X5 podobnie co do X3 rożni się tylko nieznacznie rozmieszczeniem mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam

Czyli w tym zagadnieniu jakim jest wymiana reflektora forum BMW nie ma nic do powiedzenia ? tylko ogólnikowo, musisz zdjąć zderzak, lub przyjedz zrobimy :mad2:

 

Bez obrazy forum, nikt Panu nie będzie tłumaczył jak zdemontować zderzak , czy jak go zamontować.

 

Są od tego warsztaty/fachowcy, jedni biorą mniej drudzy więcej. Nikt też panu nie powie jaka pierwszą śrubkę trzeba odkręcić i przykręcić, Trzeba się było uczyć jako Blacharz Samochodowy i w tedy taka usługę zrobiłby pan sam ,

Zachęciłem , my wykonamy zlecenie , ale tez można podjechać gdzieś w swojej miejscowości, wycenią i też naprawią, oczywiście jak umieją i nie spartaczą,

 

Proszę się też nie łudzić że w tej BMW co Pan posiada nikt za pół darmo nie będzie tego robił, aby było to dobrze zrobione i profesjonalnie proszę się udać do serwisu BMW, na pewno tam zrobię kompleksową usługę,

Wszystko zależy kto ile ma na to przeznaczone środki pieniężne , pozdrawiam ,

 

Witam , jak dla mnie wypowiedz to kpina, po co forum? Trzeba było się uczyć ? a gdzie uczą którą śrubkę odkręca się pierwszą? Jaka to szkoła ? Jaka to tajemnica ściągnąć zderzak ? Pierwsza lepsza okazja i wstawię foto relacje jak demontować zderzak i pewnie warsztaty upadną wraz z serwisem BMW :)

Bez obrazy :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.