Skocz do zawartości

E70 3.0d zgasło podczas jazdy i już nie odpala


maciek-bmw530

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu godzinach przemyśleń podjąłem decyzję reanimacji swojego motoru dostanie nowe wałki zawory kompletny rozrząd i całą resztę powinienem się zmieścić w 4tys. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak wszystko będzie poskładane to opiszę i podam kosztorys.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to o czym piszesz jest nie wykonalne, same wałki nowe 5tyś, gdzie reszta ?, nawet jak pójdziesz w używki to dużo na rynku jest po prostowaniu a kosztują po 600zł za sztukę, gdzie rozrząd, uszczelka głowicy i inne tematy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ja tylko jeszcze jestem bardzo ciekawy w jakich silnikach BMW lecą rozrządy, bo wiem ze napewno w 2.0d nagminnie, 3.0d, 3.5d, 4.0d, slyszalem tez o 5.0i, myślę że za jakiś czas będzie można usłyszeć o M50d, a narazie słyszałem że bardzo lubią olej...przydałoby się info odnośnie benzynek jak tam się sprawy mają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać minęły już czasy kiedy się nie zaglądało do rozrządu jeśli był łańcuch.

W dobie oszczędności łańcuchowi dorównuje pasek z tym że mając pasek pilnuje się wymiany.

Możemy zapomnieć o czasach kiedy zapominało się co to rozrząd mając łańcuch.

Dawniej BMW pisało " sprawdzić napięcie łańcucha po 300tys. km" ciekawe jak jest teraz?

Producenci prześcigają się w sprzedaży aut i wprowadzają oszczędności gdzie się tylko da żeby zejść z ceny auta, a my konsumenci mamy to co mamy.

Do tego momentu byłem przekonany że jednostka M57 jest niezawodna a życie pokazało inaczej oczywiście na motor M57 lecz w e39 nie mogę powiedzieć ani słowa złego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zaobserwowałem to mechanicy z mojej okolicy wracają do samochodów sprzed 2000 r. Kupują, remontują i jeżdżą. Po rozmowie wynika, że te nowe to już nie są samochody, a w du....ie maja co ludzie powiedzą czym jeżdżą. Ale z tego co widzę, są to modele Beta, Mesio, Ałdi, Szmelcwagen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.