Skocz do zawartości

E60 520 i -2.2 zacina sie regulacja kierownicy


marcin1974

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem z elektryczna regulacja kierownicy. W dniu dzisiejszym mój mechanik wymieniał mi krzyżaki kolumny kierowniczej. Zaraz po wyjeździe z warsztatu na chwile zablokowała się regulacja kierownicy. Mechanik trochę poruszał dżojstikiem w dół w górę na boki i kierownica ruszyła. Wróciłem do domu było OK po wyłączeniu zapłonu podniosła się do góry. Po jakiej godzinie pojechałem do garażu tez było Ok jak wsiadałem opuściła sie do zaprogramowanej pozycji i po zatrzymaniu pod garażem podniosła sie jak trzeba ale juz po około 2 godzinach jak odpaliłem auto nie opuściła sie i jak zacząłem ruszać dżojstikiem raz łapał a raz nie. Gdy wziąłem na ustawienie zaprogramowane raz ruszyła a raz nie. PO wyłączeniu parę razy musiałem znowu włączyć i wyłączyć zapłon żeby kierownica sie podniosła. Proszę o pomoc co może być przyczyna czy to przyczyna wymiany krzyżaka, czy zbieg okoliczności i gdzie szukać przyczyny. Czy mógł pojawić sie jakiś błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ciężki temat bo nikt nic nie pisze ale na szczęście u mnie sie samo uzdrowiło i chodzi idealnie. Jeden z kolegów z forum podpowiedział, że wystarczy tylko w tym dżojstiku od regulacji kierownicy przeczyścić styki i jest OK przynajmniej tak było u niego. POZDRAWIAM

Ps. Ale jakby ktoś miał podobny przypadek PROSZĘ ODPISZ co zrobiłeś aby ta usterkę usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
U mnie sie wszystko wyjaśniło - powodem był słaby akumulator. Rozruch miał bardzo słaby pomiędzy 40 a 50% mocy. Po wymianie aku wszystkie problemy jak ręką odjął. A żeby rozwiać wszystkie wątpliwość akumulator trzeba adoptować i rejestrować ja robiłem to w jednej z najlepszych stacji na pomorzu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.