Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze radia


Skoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym wymienic w samochodzie radio. Obecnie mam oryginalne bmw cd business profesional, bez mp3 i innych bajerow. Generalnie zalezy mi na radiu ktore bedzie czytac mp3 z pendrive i bedzie jako tako wygladac (wiadomo, ze tak dobrze jak to radio co mam wygladac nie bedzie). Miloby bylo gdyby wspolpracowalo ze sterowanie z kierownicy tak jak mam teraz oraz moze troche lepiej grac aczkolwiek melomanem nie jestem. Cena jaka moge wydac na radio to 400zl i nie chcialbym jej przekraczac. W tej cenie chce sie zmiescic z dodatkowa ramka i przejsciowkami.

 

Chcialem jeszcze powiedziec, ze wszelkie kabelki aux czy cyfrowe zmieniarki nie wchodza w gre bo nie mam odpowiedniego wejscia w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że jakiekolwiek radio w e46 niebędące oryginałem ani czymś podobnym do ori dużej navi pasuje wizualnie jak świni siodło ?

Osobiście to przerabiałem, z mniej kolorowym odtwarzaczem bo jednokolorowym i nawet najwyższy model najbiedniej wyglądający a high endowy będzie wyglądał bardzo słabo.

Można polemizować czy becker traffic czy indianapolis będzie ok, ale moim zdaniem też nie.

 

Ogólnie jak nie chcesz tego cd profi to chętnie go od ciebie odkupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikan, doskonale zdaje sobie z tego sprawe ze takie radio bedzie wygladalo kiepsko. Myslalem, ze tanim kosztem podlacze sobie kabelek pod wejscie aux, wyprowadze go do schowka i bede mogl podlaczyc telefon. Niestety po wyciagnieciu radia okazalo sie ze jest to niemozliwe bo wejscia nie ma. Tak samo wejscie na zmieniarke... niby jest, ale jest cos tam podlaczone (sterowanie z kierownicy?) i jest mniej bolcow chyba niz powinno byc do zmieniarki.

 

Najchetniej nie zmienialbym tego radia ale denerwuje mnie juz puszczanie mp3 z telefonu :bum: Niby moglbym kupic ori radio mp3, ale jakos szkoda mi tyle wydawac na uzywke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na elektronice, ale wiem że chłopaki cuda podłączają pod radia - czy to kablem ori czy przerabiając.

Ja mam coś takiego, było już w samochodzie jak kupiłem http://allegro.pl/interface-ipod-iphone-bmw-e38-e39-e46-e53-e83-e85-i5067547652.html

Podłączyłem iPoda i hula.

Jak testowałem kiedyś cd professionala w swoim samochodzie to też podłączyłem i też hulało.

Ale z tamtego professionala zrezygnowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy porównać parametry oryginału oraz tego radia by zobaczyć, które będzie lepiej grało. Ja swoje ori zamieniłem bez wahania na pioneera - jest o wiele mocniejsze niż ori, ma przynajmniej wyjście na wzmacniacz, odtwarza mp3, ma o wiele bardziej rozbudowany korektor dźwięku - to cechy, które wystarczają by zdecydować się na wymianę radia.

 

Wiesz o tym, że jakiekolwiek radio w e46 niebędące oryginałem ani czymś podobnym do ori dużej navi pasuje wizualnie jak świni siodło ?

Co komu po wyglądzie - jak to nie gra??? Akurat w E46 wygląd radia kłóci się z jakością dźwięku. Jak ktoś głuchy to mu "wsio ryba" - jak ktoś jest uczulony na jakość dźwięku - musi przeżyć tandetną ramkę.

albo - albo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo kupic oryginalną ramke i wygląda to dobrze:

 

http://www.zen104526.zen.co.uk/BMW/spa00636dg.jpg

 

Tylko autor wątku chciał kupić radio za 400zł a Ty mu pokazujesz ramkę, która sama kosztuje prawie 300zł a gdzie kasa na radio???

 

numer części: 65900390317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić tak, żeby wyglądało jak ori a grało dobrze - wielu tak robi a zrobić można wszystko.

Za 400zł to nie zagra dobrze.

Samo względne radio to 2k przynajmniej a gdzie reszta.

Mogę ocenić bo miałem założony sprzęt w swojej i po 2 miesiącach wyjąłem wszystko i wróciłem do ori, zostały tylko kable po sprzęcie.

Professional na HK nie gra brzydko, zwykłe cd też na HK też.

Jeśli ktoś myli masaż pleców z dobrym dźwiękiem to jest rzeczywiście głuchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazuje ze na rynku sa nie tylko tandetne ramki.

Radio za 2k? Przeciez nie musi od razu kupowac p88rs. Alpine cda-117ri gra dobrze, odtwarza mp3 przez usb i uzywane mozna kupic w dobrych pieniadzach. Mowa oczywiscie tylko o HU bo i tak waskim gardlem beda pseudoglosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, budzet moze bedzie wiekszy. Wlasnie przyszly mi zamienniki lamp tylnych... Mialo byc DEPO a przyszedl Sonar wiec wracaja do sprzedawcy. Jakis fajnych lamp nie moge nigdzie wyszukac wiec zostane przy ori. Budzet moze wzrosnac o 450zl aczkolwiek i tak wolalbym wydac okolice 400 :lalala: ;)

 

To radio co wymienilem wczesniej powinno miec lepszy dzwiek od tego co mam? Powiem szczerze, ze obecnie leon mojej zony na seryjnym radiu i glosnikach gra lepiej niz moje auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie slyszalem tego radia ale mozna zalozyc ze wszystko obecnie produkowane bedzie lepsze niz to co masz teraz. Ale i tak bedzie slabo przez glosniki ktore masz w samochodzie. Bedzie pewnie glosniej niz teraz ale nie koniecznie lepiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam włożone JVC i zaj*biscie gra na nagłośnieniu H/K : https://imageshack.us/i/hlkfW9u5j sorki za jakość ;/

Ale i tak myślę nad założeniem NaviPremium :)

 

Jeśli chodzi o wystającego pendriv'e też jest na to rozwiązanie, kupienie takiego : http://media.conrad.com/medias/global/ce/4000_4999/4100/4160/4162/416241_LB_00_FB.EPS_1000.jpg

 

Koszt wszystkiego wyniósł mnie około 400zł

 

Radio 300zł

Ramka 50zł

Przejściówki kabli 50zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki pytający ma głośniki i w jakim stanie, ja mam HK i na kiedyś założonym cd profi w stosunku do mojego cd zwykłego to profi grało głośniej - można moim zdaniem zarzucić że bass słaby na HK ale nie że nie jest głośno, bo jest głośno i czysto

Jeszcze jest kolejne rozwiązanie - moim zdaniem fajne - skrzynka w kole i przycisk do jej aktywacji koło przycisku do HK, DSC itd ale na ori radio i pierdolnik w schowku pod usb hulający na ori.

Co do głośników to użytkownik od e53 miał fajne zestawy na przód z dystansami, które dobrze grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaYstic, dziala Ci sterowanie z kiery w tym radiu?

 

mikan, glosniki mam przypuszczalnie seryjne, ostatnio sciagalem boczek w przednich drzwiach ale nie sprawdzalem co w nich siedzi. Jak juz pisalem nie zalezy mi na jakims super wzroscie jakosci dzwieku. Bardziej zalezy mi na wygodnym puszczeniu muzyki z telefonu. Jesli bedzie troche lepiej gralo to fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki pytający ma głośniki i w jakim stanie, ja mam HK i na kiedyś założonym cd profi w stosunku do mojego cd zwykłego to profi grało głośniej - można moim zdaniem zarzucić że bass słaby na HK ale nie że nie jest głośno, bo jest głośno i czysto

Jeszcze jest kolejne rozwiązanie - moim zdaniem fajne - skrzynka w kole i przycisk do jej aktywacji koło przycisku do HK, DSC itd ale na ori radio i [bAD] w schowku pod usb hulający na ori.

Co do głośników to użytkownik od e53 miał fajne zestawy na przód z dystansami, które dobrze grają.

 

Jesli chodzi o moje Car Audio mając nagłośnienie H/K i nie oryginalne radio JVC na bass nie mogę narzekać , rowniez jak i na głośność czy czystość dźwięku .

Dużo osób zarzucało mi to ze mam "skrzynie" w bagażniku , lecz po otworzeniu jego każdy nie mógł w to uwierzyć :)

Kupując to radio sugerowałem się właśnie jak najlepsza jakością dźwięku no i udało się trafić w to co chciałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.