Skocz do zawartości

BMW e90 2.0i 2005rok / dymienie?


Dedi1234

Rekomendowane odpowiedzi

Zauwazylem jeszcze wyciek oleju pod pokrywa oslony filtra oleju , wymieniali tam uszczelke bo widzialem to na wlasne oczy ale cos tam nizej jeszcze chlapie olejem bo dzis wycieralem do sucha a po jezdzie znowu jest tam nachlapane olejem

 

ale dymic nie dymi na zadnym biegu bo nie widze za soba dymu jak to bylo wczesniej i nie smierdzi spalonym olejem tylko jakas wilgocia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odma jest wporzadku dzis mechanika pytalem , mowil ze patrzal na nia i bylo ok , przebieg 142 tys. km sprowadzona z Niemiec prywatnie wiec mozliwe ze oryginalny przebieg

 

w srode wstawiam prywatnie do mechanika do domu ktory robil mi w warsztacie calego przejedzie od gory do dolu z uszczelkami bo olej tak jak pisalem cieknie gdzies pod obudowa filtra oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze uszczelkę od pompy vacum (pompa jest przy podszybiu od strony kolektorów wydechowych) bo tam też lubi lecieć. Mi przed wymianą odmy często dymił na biało i do tego wydech na końcu miałem jakby cały zaolejony na zewnątrz. I zauważyłem że przed wymianą na pracującym silniku jak wyciągnąłem bagnet lub odkręciłem korek to nic się nie działo z pracą silnika a po wymianie dusił się jakby miał zgasnąć ale po chwili obroty zaczynają się normować. Sprawdź jak zachowuje się u Ciebie. Ja u siebie na początek po zakupie też uszczelniałem elektrozawory od Vanosów, pompę vacum i podstawe filtra oleju, ale myślę że tak jak piszą tu koledzy było to spowodowane zapchaną odmą i wywalało olej najsłabszym ogniwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś rurę wydechową czy jest w środku czarna jak widziałeś to dymienie? Bo teraz pewnie jak jest zimno i leci dużo pary to się oczyściła. A jak jest brudna to raczej dymi dalej tylko mniej jest to widoczne przez parę i niską temp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.