Skocz do zawartości

Bmw 523i 1997 M52-Problem z oświetleniem wewnątrz auta


irys2205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem nowym forumowiczem,więc nie wiem czy dobrze zamieszczam post.

Kupilem LED-y i chcę wymienić w BMC-e.

Z przodu oświetlenie kabiny się świeci natomiast żaróweczki punktowe już nie....jeśli je wymienie na stare wtedy świecą....o co chodzi ?

Z tyłu podświetlenie bagażnika też nie chce świecić na ledach....natomiast na żarówkach zwykłych świeci.

Żarówki ledowe słupkowe 10w 42mm.

Chcialem dziś podświetlić nawiewy z przodu tak żeby kratki swiecily się na czerwono...i coś się z radiem stało...myślałem że to bezpiecznik,ale bezpieczniki są dobre.

A tak na marginesie skąd wziąć prąd do oświetlenia nawiewu....bo próbowałem z radia i nie dość,że zepsułem radio to nie zrobiłem podświetlenia nawiewu.

Dziękuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chcialem dziś podświetlić nawiewy z przodu tak żeby kratki swiecily się na czerwono

Nie żartuj, skąd ci takie coś przyszło do głowy? :?

Przecież to będzie paskudnie wyglądało.

Sam widzisz że beemka się buntuje, więc nie ma co na siłę robić wiochy.

 

Co do ledów, dioda ma to do siebie, że ma polaryzację, i nie jest obojętnie gdzie dasz plus, a gdzie minus.

Może po prostu diode założyłeś odwrotnie. Oczywiście jeśli jesteś pewny że dioda jest sprawna i świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd,ale jak się jedzie w nocy to nie widać tego nawiewu ani nawet kółek otwierających nawiew.

Wiem,że dioda ma polaryzację i niby wszystkie diody ze sklepu...a jednak się nie świecą.Zamieniałem już diody i z przodu świeciła,a z tyłu nie świeciła,a po powrocie na przód znowu świeciła gdzie przy zwykłych żarówkach świecą się i z przodu i z tyłu.....nie wiem o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="irys2205"

podświetlić nawiewy z przodu tak żeby kratki swiecily się na czerwono.

 

:mad2: No chłopie do świąt jeszcze troche, nie rob z auta choinki :cool2:

Potem zdjęcia takich " cacuszek " lądują na rozmaitych forach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie macie rację :nienie: nie będę robił podświetlanych kratek.Jaki ja głupi jestem.... :duh:

Ale i tak mam coś z elektryką porypane....nie chcą się świecić żarówki...z przodu się świecą...z tyłu już nie...jak dam je znowu do przodu ładnie się świecą...nie wiem o co chodzi(żarówki ledowe oczywiście....i że mają polaryzację też wiem). Pomocy. Czy ktoś z was miał taki problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podświetlenie samych nawiewów to pomysł nie bardzo,ale przyznam,że nie mam pojęcia czemu producent zrezygnował z podświetlenia sterowania przednimi nawiewami (ikonki ciepło/zimno i zamknięte/otwarte)-z tyłu w wersjach z nawiewem ciepła sterowanie jest podświetlone.

Zamieniałeś żarówki na ledy w lampkach na słupku C? Tam też nie działają?

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze czytać forum, bo byłem pewny, że u mnie są przepalone żarówki w podświetleniu nawiewów :D

 

A co do podświetlenia LED - rozumiem, że nie ładujesz diod 2,2V do 12V instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.