Skocz do zawartości

123d reaktywacja


stinger123d

Rekomendowane odpowiedzi

Sam jestem ciekaw, ewentualnie tak jak pisałeś skrzynia z serii F10, F30 z podobnym zestopniowaniem,

A powiedz mi Stinger Ty masz może pompę wtryskową ze starego silnika?

W moim temacie zastanawiam się czy jest sens wywalenia DPF i montażu wydechu ze 123d w moim 120d, czy lepiej zrobić kompletny np w MG.

 

skrzynia z 125d 325d 525d oska ma w serii dyfer 3,15 wiec czas przyjrzec sie temu. jak na razie inwestuje w coupejke

Dzis jeszcze rure do dolotu musialem dowieźć bo stara caly czas wyrywa kolo kolektora ssacago, jutro odbieram i jade zlogowac auto. po 15 idzie do cs na koretke

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia z 125d 325d 525d oska ma w serii dyfer 3,15 wiec czas przyjrzec sie temu. jak na razie inwestuje w coupejke

Dzis jeszcze rure do dolotu musialem dowieźć bo stara caly czas wyrywa kolo kolektora ssacago, jutro odbieram i jade zlogowac auto. po 15 idzie do cs na koretke

W takim razie czekam na dalsze informacje :) też powoli zaczynam poważniej modzić jedynkę, jutro jadę do mg dopytać o szczegóły wydechu i IC i zdobyć jakiś w miarę termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwale sie bo jest jedna rurka inna w kolektorze dolotowym i nie mam czasu nawet jechac jej odebrac i zawieźć mechanikowi. Moze jutro mi sie uda. Abym oddał auto na strojenie musze miec drugie na chodzie

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALIVE haha dziś byłem po te zasrana rurkę i odebralem woza. musze ok 1kkm delikatnie pojezdzic ale widzac co sie dzieje na dole widze ze bedzie grubo

 

info dla potomnych silnik przedliftowy (rurka w kolektorze wydechowym) od poliftowego różni się. można dać albo stary kolektor albo zaślepić śrubą

kolektorem wydechowym

rurka od egr lacząca blok z kolektorem ssacym w przedlifcie nie ma czujnika temp w tej rurce a w polifcie jest

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić można zawsze, tylko ile na tym zyskasz?

Kiedyś w 330d miałem dpf po czyszczeniu chemicznym i był dramat (okopcony wydech to szczegół, ale duszący i szczypiący zapach spalin to była masakra). Kupiłem prawie nowy oryginalny dpf, i jest już ok (od 4,5 roku).

Twój wybór...Ja nie polecam wycinki.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalić można zawsze, tylko ile na tym zyskasz?

Kiedyś w 330d miałem dpf po czyszczeniu chemicznym i był dramat (okopcony wydech to szczegół, ale duszący i szczypiący zapach spalin to była masakra). Kupiłem prawie nowy oryginalny dpf, i jest już ok (od 4,5 roku).

Twój wybór...Ja nie polecam wycinki.

No ja u siebie mam roczny dpf wymieniany w aso.

Mimo tego tydzień temu jak zatankowałem na jakimś statoilu pod Kielcami to po 300km na tym paliwie wyskoczyło że dpf zawalony a do tej pory jedynka robiła dziennie po 200-300km tak że średnia prędkość z całego miesiąca miałem 56km/h :)

 

Co do gryzącego zapachu to znam temat bo miałem już mondeo 2.2tdci @220km na pełnym przelocie bez katów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie mniej smierdzi bez dpf niz z tym dziademto po 1. po drugie z downpipem jest zajebista reakcja na gaz. ja zaluje ze sie dziada nie pozbylem szybciej. strojenie in progres woz stoi u CS ów

Z3 Coupe jest

Z4 Coupe jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.