Skocz do zawartości

BMW E39 520 gaśnie podczas jazdy


dan110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam BMW E39 520 LPG i problem bo czasem silnik gaśnie, pierwszy raz zaczęło się tak szarpał podczas wolnej jazdy 20-40km/h zgasiłem silnik po jakiś 30min próbuje odpalić i kręci kręci ale nie chciał odpalić prawie rozładowałem akumulator odczekałem kolejne 30min i zapalił, jeździłem z miesiąc i wszystko było ok aż do drugiego razu 400km od domu podczas jazdy po prostu gasł silnik i nie chciał odpalać dopiero po odczekaniu 3-5min zapalał i znów gasł tak z 4-5 razy zostawiłem go na noc idę rano normalnie zapala i wracam do domu bez problemów teraz normalnie jeździ i wszystko jest ok ale boję się gdzieś dalej wyjechać, co to mogło być? gdzie szukać usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na benzynie gazie jest to samo ? Jak Ci zgaśnie próbowałeś odpalać na gazie ? Co pokazuje komputer, bo bez kompa to szukanie wiatru w polu. Ja bym sprawdził czy klema od aku nie jest zaśniedziała. Ale pierwsze co to bym wpiął pod kompa i zobaczył co pokaże . Może jakiś czujnik już umiera i raz działa raz nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie jakiś czujnik nie ma styku. Tak bez kompa to posprawdzał bym wtyczki czy jakaś nie zaśniedziała. Ale to i tak szukanie igły w stogu siana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Powinieneś dać radę, dostęp nieco utrudniony, ale tragedii też nie ma. Fajnie jak byś miał dostęp do kanału lub podnośnika, sam czujnik jest tutaj --> http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DD31-EUR-07-1997-E39-BMW-523i&diagId=11_1485
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na komputerze wyszło, że to czujnik położenia wału korbowego, kupiłem już nowy wymieni go laik? w którym miejscu on się znajduje? czy trzeba jechać do mechanika na kanał?

A kupiłeś oryginał czy zamiennik? Jaka firma? Bo może bez sensu się zabierać za wymiane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czujników położenia wału korbowego polecam tylko ori , ewentualnie ogrinalne używki , chociaż używki jest ciężko dostać , najszybciej na allegro ... Teraz by wymienić czujnik, lepiej pojechac na warsztat, 4-5 dych wymiana, samemu trzeba się nagimnastykować , ciężkie dojscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.