Skocz do zawartości

E46 320i Palą się kontrolki DSC, ABS, Hamulec, AirBag


tiesto5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam niemały problem z moim autem otóż jak w temacie mam choinkę na pulpicie.

Po przeskanowaniu INPA wykrylo mi następujące błędy:

 

3 Supply Voltage

14 Ignition Ciruit 10 unplug bakterie

 

214 Signal Speed???

 

148 CAN DME/DEE engine torque not adjustable???

65 Wheel Speed sensor rear right trigger signal

 

Bylem pare dni temu na diagnostyce i facet stwierdzil ze trzeba ustawic zbierznosc a hamulce z tylu nie hamuja. Co do AirBaga zauwazylem ze pod fotelem pasazera wisza przewody od maty zajetosci, zamowilem emulator lecz po wykasowaniu bledu automatycznie powraca. Czasami na jeszcze nie rozgrzanym silniku lubi po prostu zgasnac lecz zawsze pali na dotyk.

Wiem że błąd 65 oznacza felerny czujnik ABS ale czy jego wymiana rozwiąże sprawę? Co oznacza reszta błędów i czy ma jakiś na to wpływ?

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczny, abs, trakcja, często brak prędkości i spalania pojawia sie przy uszkodzonym czujniki prędkości koła (tylne lewe).. Mam to samo ale u mnie nie jest tak łatwo. Zmieniłem czujnik, dalej jest choinka, zmieniłem koronkę abs, i dalej jest choinka. Posprawdzałem przewody i co tylko mechanicy wymyślali i dalej jest lipa, ale walczę ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeśli zdążę pojade po pracy ustawić zbieżność może czujnik konta skrętu wariuje, zobaczę czy będzie jakaś poprawa w co szczerze wątpie ale i tak czy siak zbierznosc ustawić trzeba. Skoro INPA wywala błąd czujnika abs to chyba też kwalifikuje się do wymiany tylko teraz nie wiem jakiej firmy szukać. Na pewno nie jakieś tanie zamienniki, myślałem nad boshem aczkolwiek nie wiem czy będzie się nadawal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.