Skocz do zawartości

BMW DVD HIGH 2016 MK4


Jack79

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj pobrałem z Chomika. wypaliłem dzisiaj na płytce. wsadziłem do napędu i wszystko wydaje się ok już za pierwszym razem. Aż sie sam dziwię bo wczesniejsze płytki nagrywałem po wiele razy zanim wszystko grało. Tak więc nie sądzę żeby było coś w nich uszkodzone. Zastanawiam się tylko (bo pobrałem tylko cd2) jak to jest że np. włochy są na zarówno cd1 jak i cd2. Czy to znaczy że np. północ włoch pokrywa jedna mapa a południ druga??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie,

 

BMW X3 E83 mam od tygodnia - płyta do GPS w moim DVD to oryginał z 2007 roku (bez mapy Polski). Auto w momencie zakupu miało już wgrane polskie menu radio/GPS/komputer. Czy wystarczy wymienić w napędzie DVD w bagażniku płytę w napędzie na 2016, żeby GPS oczytał aktualna mapę, czy coś jeszcze trzeba w menu GPS zmieniać?

 

Pytanie drugie: DVD High 2016 ma zaznaczone w opisie płyt dla Polski pokrycie "częściowe" mapy - czy to oznacza mniejszą dokładność, czy brak jakiegoś obszaru naszego kraju w obsłudze GPS?

 

Z góry dziękuję za rady.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pytanie.

Mapy z chomika z tematu, plyta 2.

Zgrane wg instrukcji. 3 rozne plyty DVD, dwoch nie czyta, trzecia tworzy jakies cuda.

Czyta ja, nie wlacza sie instal ni nic, wlacza mapy jak z oryginalnej plyty (2006) czyli stare(przejazdzka w celu weryfikacji potwierdzila, brak kilku drog). za drugim razem juz wcale nie widzi plyty.

Jakies rady?

Inne zrodlo, inne programy?

bede wdzieczna za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byly plyty i +R i -R.(nawet probowalam przerabiac)

Tanie i drozsze(szlag mnie trafia bo w DE nie kupie na sztuki tylko paczki 5-25 szt i mam od groma plyt w chacie teraz)

 

Wielorazowek (RW) w ogole nie czyta.

Dwuwarstwowek(8.5GB) nie tykam.

 

Sprobuje sciagnac Nero, moze to cos zmieni.

Dzieki panowie.

 

Edit:

Wypalenie w Nero(7) nie pomoglo, widzi plyte, ale "ungültig"...

zostaje szukac jeszcze innych plyt albo sciagnac inna paczke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrałem na najtańszej z Kauflanda 4,7Gb programem ImgBurn z prędkością 2x i śmiga jak ta lala.I nie mówcie że się nie da, bo ja nagrywam już od paru lat na tych płytach i zawsze działa.

Miałem mały problem z czytaniem tej płyty ale to była wina lasera, po wymianie czytnika wszystko wróciło do normy.

A te lasery w czytnikach nie są wieczne, i pracują cały czas więc trzeba je wymieniać.Najtańsze są w ASO cały czytnik kosztuje ok 400zł.

Wymiana bardzo prosta 4 śruby torx i dwa wtyki 30min roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz206

tez mam kauflandowe plyty. czyta je w przeciwienstwie do Verbatimow. ale nie instaluje ni nic. a maby jakie byly takie sa, bez nowych drog.

nagrywalam x1 na imgburnie, z rezsta tak jak jest w opisie.

Ceny bede musiala u siebie sprawdzic, bo do PL niestety na czasie sie nie wybieram, a jazda z mapami 2010(takie mam ori) troche wkurza, bo dookola masa nowych drog.

Zaczelam sie nad softem zastanawiac, zeby na PL przerobic, ale za bardzo sie boje, ze cos spartole znajac moje zdolnosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zle to nazwalam. Nie tyle instalowac, co po wymianie plyty mapy powinny byc aktualne, a nie sa. Nie umiem tego logiczne wytlumaczyc, ale mapy sa bez zmian, nie wazne czy mam w czytniku mapy 2010 czy nowe, dzis nagrane. Nie ma drog wybudowanych 2-3 lata temu, nie ma zajzdow na autostrade na przyklad.

Czy jest opcja, ze po prostu dalej tego w mapy nie wcisneli?

Aczkolwiek byloby to dziwne, gdyby BMW nie uaktualnilo map wlasnego regionu... :P

sciagne z innego zrodla i porownam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

 

Mam trochę inny problem z nawigacją:

 

Kupiłem samochód z oryginalnymi płytami z 2007 roku. Przy zakupie BMW miało już wgrane polskie menu.

 

Po wymianie płyty na DVD High 2016 mapa pokazuje ładnie okolicę (stara płyta z 2007 roku nie miała pokrycia tej części Polski), ale nawigacja nadal pamięta "niemiecką" lokalizację startową i ma w pamięci adresy wpisane przez poprzedniego właściciela. Próbuję je kasować i zapamiętywać polskie, ale nowe wpisy siedzą w pamięci tylko do wyłączenia zapłonu - po ponownym uruchomieniu auta nawigacja znowu pamięta niemieckie wpisy.

 

Czy ktoś może powiedzieć, dlaczego tak się dzieje? Może coś źle robię? Nowe wpisy każdorazowo potwierdzam komendą "zatwierdź" w menu.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musisz mieć menu książki adresiwej i tam masz opcje zapisz ,usuń adres itp

 

Owszem, mam to menu i w nim dokonuję zmień (skasuj adres, wprowadź adres). Tyle, że zmiany nie zapisują się trwale - po wyłączeniu zapłonu i powtórnym włączeniu "wracają" stare zapisane informacje o adresach.

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz soft przerobiony na PL to masz po Polsku.

 

Poszukaj na chomiku softu Yaza, chyba najlepszy z tego co ludzie piszą

 

A jak ten soft się wczytuje? Przez złącze diagnostyczne czy przez DVD?

--

Pozdrawiam,


deebee (Darek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.